EŞCİNSEL SEVGİLİSİNDEN AYIRILAN KUTUP AYISI DEPRESYONDAN ÖLDÜ!

ABD’nin San Diego şehrinde bulunan SeaWorld Wild Arctic hayvanat bahçesinde bulunan bir kutup ayısı, eşcinsel aşk ızdırabından hayatını kaybetti. 

Gzone yazarı Yeşer Sarıyıldız’dan özel ”Hayvanla Aleminde Eşcinsellik” dosyası için buraya tıklayın…

21 yıldır hayvanat bahçesinde bulunan ve kafesini kendisi gibi dişi bir kutup ayısı ile paylaşan Szenja isimli kutup ayısı, kafes ayrılığı sonrasında depresyon sebebiyle hayatını kaybettiği açıklandı. Kafesini Snowflake isimli, kendisi gibi dişi kutup ayısı ile paylaşan Szenja, erkek kutup ayıları ile sosyalleşip, çiftleşmesi için bir süre önce kafes arkadaşının başka bir hayvanat bahçesine gönderildiğini, kafes ayrılığından beri Szenja’nın depresyon belirtisi gösterdiğini, ancak yetkili veterinerin bu durumun Szenja’nın yeni kafes arkadaşlarına alışma süreci olduğunu açıkladığını söylediler.

İlk olarak yemek yemeyi reddettiği gözlemlenen Szenja’nın bir süre sonra hareketsizleşmeye başladığı açıklandı. Geçtiğimiz sabah kafesinde ölü bulunan Szenja’nın ölüm sebebinin depresyon olduğu açıklandı.

Kutup ayısı ölümünü araştıran, hayvan hakları organizasyonu PETA yetkililerinden Tracy Remain, ”Szenja isimli kutup ayısı insanoğlunun hayvanların duygularını umursamayarak, başka değerli hayvanlar üretip ticaret yapma kaygısı sebebiyle arkadaşından zorla ayrılmış ve bu sebeple yalnızlık çekmekteydi. Szenja çektiği yalnızlık sebebiyle geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Bu durum umarım biz insanlara tüm canlıların duygularının olduğunu tekrar gösterir.” açıklamasını yaptı.