EŞCİNSEL TURİSTLERE TÜRKİYE’DE GASP TUZAĞI İDDİASI YABANCI KAYNAKLARDA YER ALDI

Yabancı eşcinsel haber kaynakları Türkiye’ye gelen yabancı (ve veya) eşcinsel turistleri hedefleyen gasp çetesi hakkında haberler yaptı.

ABD menşeili Unicorn Booty sitesi, Türkiye’yi ziyarete gelen yabancı (ve/veya) eşcinsel turistleri soymayı hedefleyen ve özellikle Taksim’de çalışan bu gasp çetesininin vukuatları hakkında tanıkların ağzından örnekler de verdi.

Bu web sitesinde yer alan haberde, özellikle yalnız turistlere yaklaşan çete üyelerinin “Şurada daha iyi bir bar (veya kahve dükkanı) var” diyerek onları bu çete mensuplarına ait bir mekana götürdükleri ve bu mekanda turistlerin kazıklanarak gasp edildikleri iddiaları yer aldı. Haberde, bu mekanlarda fahiş hesaplarla turistlerden yüzlerce euroluk tutarlar talep edilirken, turistlerin üzerinde para olmaması durumunda onlarla ATM’ye kadar eşlik eden çete üyelerinin tehditkar bir şekilde istedikleri rakam verilene kadar onların peşini bırakmadıkları söylendi.

Bu tezgah için özellikle Amerikalı, Avustralyalı ve Asyalı turistlerin tercih edildiği de haberin yer verdiği iddialar arasında.

Haberle ilgili Unicorn Booty’e verdiğimiz geri bildirimde, dünyanın pek çok ülkesi gibi Türkiye’de de bu olayların yaşanmış olabileceğini ancak sadece eşcinsel yabancıları hedefleme amacı olduğunu düşünmediğimizi ilettik.