EŞİM VE ÇOCUKLARIMIN BABASI BİSEKSÜEL OLDUĞUNU AÇIKLADI

Kansas’ın yerel gazetesi The Hutch News gazetesinde Annie’nin köşesi (bizde Güzin Abla) LGBT içerikli bir mektupla gündeme geldi. ABD genelinde gündeme gelen mektubun yazarı ise iki çocuk annesi bir kadın ve kocasının biseksüelliği ile ilgili tavsiyeler almak istiyor. İşte o mektup:

”Sevgili Annie, 
Kocam ile üniversitede tanıştık, kendisi o dönem okulun yıldızı, yakışıklı bir sporcuydu. Evliliğimiz sonucunda iki çocuk sahibi olduk ve bence muhteşem bir aileydik. Yaklaşık bir ay önce, çok eski dostlarımızla yemek yerken konu biseksüellikten açıldı ve ben fikrimi söyledim. Bence biseksüel diye bir şey yok, ya eşcinselsindir ya da heteroseksüel. Bu cümlelerimden sonra ortada gergin dakikalar yaşandı, ancak konu kapandı. 

Bu sohbetten bir gün sonra kocam bana biseksüel olduğunu açıkladı. Benimle tanışmadan önce bir erkekle ilişkisi olduğunu, fakat benimle tanıştıktan sonra başka kimseyle bir ilişkisinin olmadığını ve olmasını istemediğini söyledi. 

Sevgili Annie, keşke kocam bana hiç bu açıklamayı yapmamış olsaydı. Bana sadık bir eş olduğuna inanıyorum, ancak gerçekten biseksüelliği anlayamıyorum. Biseksüel diye bir kavram gerçekten var mı? Kız kardeşime göre biseksüellik insanların eşcinsel olduklarını kabul etmeden önce yaşadıkları bir evre, bana da bu mantıklı geliyor. Kocam hayatlarımızda hiç bir şeyin değişmediğini söylese de, bana öyle gelmiyor. Kocama eskisi gibi bakamıyorum, sence ne yapmalıyım?”’

Ve Annie’nin cevabı ise şöyle:

”Sevgili okuyucu,
Başta söylemek isterim ki kız kardeşin bu konuda haksız. Eskiden cinsel dürtüleri belirli kalıplara sokmaya çalıştığımız için insanları ya eşcinsel ya da heteroseksüel olarak kategorilemeye çalışıyorduk, ancak günümüzde bu konunun bu kadar basit olmadığını görüyoruz. İnsanlar her iki cinsten de hoşlanabilir ve biseksüellik aslında mümkün. Bu sebepten eşine hak vermelisin ve aranızdaki sadakate güvenebilirsin. Evliliğiniz aynı şekilde devam ediyor. 

Eğer kafanda soruların devam ederse sana en büyük önerim LGBT evlilikler konusunda da uzmanlık yapmış bir evlilik danışmanını ziyaret etmen olacaktır. LGBT evlilikler konusunda uzmanlık yapmış olması kocanın durumu için önem taşıyor, aksi halde yanlış anlaşılmalarla karşılaşabilirsin”

Gördüğünüz gibi cinsel yönelimler ABD’de bile henüz tam anlaşılamayan bir kavram. LGBT bireyler olarak daha kat edecek çok yolumuz var…