863269c786
babak-rafati

ESKİ BUNDESLIGA HAKEMİNDEN EŞCİNSEL FUTBOLCULAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Almanya Birinci Futbol Ligi Bundesliga’da bir zamanlar hakemlik yapan İran kökenli hakem Babak Rafati’den eşcinsel futbolcular hakkında ilk kez bir konuşma gerçekleştirdi.

İsviçre’deki Blick dergisinin haberine göre, bir aralar Bundesliga hakemi olan Babak Rafati, futboldaki homofobiyi sert bir dille eleştirdi. Rafati, her takımda en az 3 veya 4 gizli eşcinsel olduğunun altını çizerken, çoğu futbolcunun zorunlu olarak kadınlar ile birlikteliği olduğunu söyledi. Sadece futbolcuların değil, hakemlerinde çoğunun gizli eşcinsel olduğuna vurgu yapan eski hakem, futbolcuların tek başına cinsel kimliğini açıklamalarının imkânsız olduğunu belirtti.

Bu sorunun sadece büyük federasyonların gerçekleştireceği bir basın açıklaması ile önünün açılabileceğini belirten Rafati, bu camiada kişisel sorunların bile açıklığa kavuşmasının başlı başına bir yük olduğunu ifade etti.

Babak Rafati, hakem olduğu dönemlerde psikolojik rahatsızlık ile mücadele ettiğini 2011 senesinde bir otel odasında intihar girişiminde bulunması ve son anda asistanı tarafından kurtarılmasının ardından basında paylaşmıştı.

Haber: Serkan Gökçe

Ayrınca Bakın

thassos

HAFTASONU KAÇAMAKLARINIZ İÇİN YUNANİSTAN’DAKİ YAKIN ROTALAR

GZone Dergi seyahat yazarı Can Ateşsaçan “Haftasonu kaçamaklarınız için komşuda yakın rotaları kaleme aldığı yazı ...