EUROVİSİON YARIŞMASININ BİRİNCİSİ VERDİĞİ POZLAR İLE ŞOK ETTİ

59’uncu  Eurovision şarkı yarışmasında sakallarıyla dikkat çeken Conchita Wurst, şimdi de verdiği pozlar ile dikkat çekiyor.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki 59’uncu Eurovision Şarkı Yarışmasını kazanan Conchita Wurst, Geçtiğimiz ay, Jean Paul Gaultier’in 2014 güz-kış defilesinde boy gösterdi. Wurst’e CR Fashion Book için olan çekimlerde hamile olan model Ashleigh Good da eşlik etti.

LAGERFELD’İ WURST’ÜN KENDİNE OLAN GÜVENİ ETKİLİYOR.

Conchita Wurst, giydiği seksi iç çamaşırları ve sakalıyla kendine olan özgüveniyle Lagerfeld’i kendine hayran bıraktı.

“MAHALLEDEKİ KIZ GİBİ OĞLAN BENDİM.”

Gerçek adı Tom Neuwirth. Conchita ise onun alter egosu. Wurst bununla ilgili şunları söylüyor; “Conchita benim hayat hikâyem. Küçük bir Avusturyalı kasabada büyüdüm. Muhafazakar bir yerdi ve ben her zaman kız gibi giyinen o “garip” oğlan çocuğu oldum.”

TİYATRO SAHNESİNDE KENDİNİ BULDU

Wurst’ün en büyük patlaması ise şans eseri oynadığı bürlesk (vodvil tiyatro) bir sahnenin ortasında kendini bulması olmuş. Wurst, şu sözlerle açıklıyor; “Bir kadını canlandırma işi benim için 14 yaşından beri var. 2010 yılında bir arkadaşım kendi bürlesk tiyatro grubunu kurmuş ve buraya dahil olması için birini aramaktaydı. Bir partide mikrofonu elime aldım, saçmasapan şeyler söyledim ve bu anlamsız gösteri sonrası arkadaşım bana kendi şov grubunda yer almamı teklif etti. Bundan sonra artık düzenli olarak kendimi bu şovun içinde buldum. Artık her hafta sonu bunu iş için yapmaya başlamak bana yepyeni kapılar açtı.”

SAKALLI GERÇEK BİR KADIN GİBİ

Karl Lagerfeld onun için şöyle diyor: ” Conchita’yı seviyorum çünkü sadece muhteşem bir sesi yok. Aynı zamanda daha önce hiç yapılmamış bir şeyi yapıyor… Hep ‘sakallı hanımlar’ görüyoruz ama hiçbiri daha önce gerçek bir kadın gibi poz vermemişti. Bu da ‘drag’ kültürüne yeni bir anlam kazandırıyor.”

” ONUN FOTOĞRAFLARINI ÇEKMEK İSTEDİM.”

” Onun fotoğraflarını çekmek istedim çünkü hamile bir modelin yanında incecik bir müzisyenin görünmesi bence harika oldu, bu oyuna bir hareket kattı!”

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here