Fİ’DEKİ “CAN MANAY” ROLÜ İÇİN OZAN GÜVEN’DEN ÖNCE KİM DÜŞÜNÜLMÜŞTÜ?

Beğenilen internet dizisi “Fi”nin uyarlandığı aynı isimli kitabın yazarı Azra Kohen, Akşam’dan Sibel Ateş Yengin’e verdiği röportajda diziyle ilgili ilginç detayları sıraladı. Kohen, içinde eşcinsel karakterler de barındıran dizinin ana karakteri Can Manay rolünü Ozan Güven dışında kimin oynamasını düşündüklerini de açıkladı. 

İşte bu röportajdan satır başları:

Can Manay nasıl biri, bir kişiden mi birkaç kişiden mi ibaret?
Bravo, çok doğru bir soru. Can Manay iki hatta bir buçuk kişi. Analiz etme imkânı bulduğum bir kişinin bütün özelliklerini koydum. Can Manay, bir psikolog ve yaşadığı ülkedeki en yetkin en hatırı sayılır kanaat önderlerinden biri. “Sınırda Kişilik Bozukluğu” ve “Narsisistik Kişilik Bozukluğu” arasında gidip gelen dengesizlik kokteyline sahip biri.

Ozan Güven rolü kabul etmeseydi, Can Manay’ı oynayacak ikinci seçeneğiniz kimdi?
(Bu esnada Azra Hanım iş arkadaşı Ebru Hanım’a dönüp) “Söylesek mi?” diyor. Heyecanla cevabı bekliyoruz ama sessizlik baskın geliyor.

Meraktan çatlayacağım bari baş harfini söyleyin. 
Aklımızda iki isim vardı. Cem Yılmaz diğeri Okan Bayülgen’di. (Ebru Hanım araya giriyor ve “Ozan Güven’e o kadar takmıştık ki o olsun diye her şeyi yapacaktık” diyor.)

Can Manay’ın elde etmek istediği şey için yapmayacağı yok… Bunun içinde iyilik de var kötülük de. Peki, hedefe giden yolda her şey mubah mıdır?
Asla değil. Bu bir test. Her şeye rağmen yaşamın yanında mısın, karşında mısın? İşte bunu ölçmek için dünyaya gönderildiğimizi düşünüyorum. İnanılmaz bir iş fırsatı var ama birinin hakkını yemeniz lazım. Bakalım hak yiyecek misiniz? Diyelim ki o işi elde etmek için o hakkı yedin. İşi aldın, zengin oldun, yatlardan inmiyorsun, en son model arabalarla geziyorsun, adaların var ve harika bir hayat yaşıyorsun. Ama hayat dediğin sadece bir an. Biz var oluşta ilerleyebilmek için dünyaya teste gönderildik. Her şeye rağmen yaşamın, hakkın, adaletin yanında olabiliyorsan değerin var. Bırak zengin olmayıver. Zenginlik dediğin oltanın ucuna takılmış solucan gibi.

“Fi” dizisini Puhu TV’den izleyebilirsiniz