FIRAT URAN’DAN YENİ KİTAP: OLAMAYANLAR

Otobanda Kaybolanlar ve Kara Köpek kitaplarının yazarı Fırat Uran, Bu kez öykü kitabıyla okurların karşısına çıkıyor.

Otobanda Kaybolanlar ve Kara Köpek kitaplarının yazarı Fırat Uran, Bu kez öykü kitabıyla okurların karşısına çıkıyor. Daha önce roman kaleme alan yazar, içerisinde 10 kısa öykünün yer aldığı “Olamayanlar” isimli kitabı ile edebiyat dünyasına dönüş yapıyor.

Ülkemizde LGBTQ+ alanında yazdığı romanları ile dikkat çeken yazar, bu alanda az olan eser sayısına yazdığı son öykü kitabı ile bir yenisini ekliyor.

ÖYKÜLER DÜNYANIN FARKLI ŞEHİRLERİNDE GEÇİYOR

Sander Yayınevi’nden çıkan Olamayanlar, okuyucuları ile buluşmaya başladı. İlk kez öykü kitabı kaleme alan Uran, bu eserinde de LGBTQ+ temasını ele alıyor. İstanbul, Los Angeles, New York, Adana gibi dünyanın ve ülkemizin farklı yerlerinde geçen birbirinden bağımsız 10 öykü ile yeni bir edebi alana da giriş yapmış oluyor.

KİTABIN ÇİZİMLERİNİ BİRCE KİRKOVA YAPTI

Eserlerinde renkli illüstrasyonlara da yer veren Uran, ‘’Olamayanlar’’ da distopik karakterleri ve meşhur yeşil yılanları ile tanıdığımız Birce Kirkova ile çalışmış. Kapağında iki adamın maskeler ile öpüşmeye çalıştığı kitabın içerisinde bulunan neon renkli görseller oldukça ilgi çekici.

FIRAT URAN KİMDİR?

1988 yılında Adana’da dünyaya gelen Fırat Uran, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık ruhsatını aldıktan sonra UCLA Üniversitesinde yazarlık üzerine birtakım eğitimler aldı. Ardından New York Film Academy’de yönetmenlik eğitimini tamamlayan Uran, ülkemizde “Ölüm Hastalığı” isimli tiyatro oyununu yönetti. 2018 yılında “Otobanda Kaybolanlar” isimli ilk kitabı çıkan Uran’ın, 2020 yılında ikinci romanı “Kara Köpek” i yayınlandı. Bugünlerde dördüncü kitabı ”Ben Kitap Yazmak İstiyorum” un okuyucuyla buluşmasını bekliyor. Detaylı bilgi için: www.firaturan.com

OLAMAYANLAR’A BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ