GALERİ: 2015 YILININ EN BAŞARILI SPOR AYAKKABILARI

Yıl sonuna gelmiş olmamız sonucunda 2015 yılının en başarılı ve başarısız olaylarını da listelemeye başladık demek oluyor. FashionBeans.com geride bıraktığımız 11 ayı özetlemek için, 2015 yılının en başarılı spor ayakkabılarını bir listede topladı. Trendi 2016 yılına da sarkacak olan bu spor ayakkabılardan edinmediyseniz, size tavsiyemiz hemen harekete geçmeniz!

YILIN EN ESTETİK HARİKASI SPOR AYAKKABISI:
adidas Originals X Spezial Kirkdale SPZL

Bazen en estetik olan en cool olan anlamına gelmez. Adidas Spezial Kirkdale, birçoğunuz için cool bir görüntüye sahip olmayabilir ama ayağınıza verdiği konfor ve ağır duruşu ile bizce de bir estetik harikası.

 

YILIN EN YENİLİKÇİ SPOR AYAKKABISI:
NikeLab Kobe X Elite Low HTM

Nike’ın ”Geleceğe dönüş” filmlerinden fırlamışcasına tasarladığı Kobe x Elite Low, birçok moda eleştirmeni tarafından basketbol ayakkabıları konusunda devrim yorumunu aldı. Klasiklikten olabildiğince uzak tasarlanmış bu spor ayakkabı, adeta gelecekten günümüze yolculuk etmiş bir tasarım.

 

YILIN EN BEKLENEN SPOR AYAKKABISI:
adidas Yeezy Boost 350

Duyurulduğu günden, piyasaya sürüleceği güne dek moda tutkunları için adeta teskere saymaya benzeyen bir hal alan Adidas’ın Yeezy koleksiyonu, yılın son aylarında satışa sunuldu. Kanye West’in tasarladığı bu şahane ayakkabılar, kesinlikle 2015 yılının moda olayı oldu.

 

YILIN EN İYİ İŞBİRLİĞİ SONUCU ÇIKAN SPOR AYAKKABISI:
Ronnie Fieg x Diadora RF7000 Primo

Diadora ve Kith NYC’nin işbirliği sonucu çıkan spor ayakkabı RF7000 Primo, kesinlikle bir tasarım harikası.

 

YILIN EN RETRO SPOR AYAKKABISI:
adidas Originals Superstar 80s Vintage Deluxe

Retro hayranları iyi bilirler, Adidas Originals her sezon retro akımlara yer verdiği modelleriyle eski yeniyi yaşatmaya devam ediyor. Retro denince Superstar olmadan da olmaz, değil mi?

 

2015’İN EN COOL SPOR AYAKKABISI:
Clarks Trigenic Flex 3

Fashion Beans’e göre yılın en cool spor ayakkabıları Clarks’ın tasarım harikası Flex3 modeli. Ülkemizde bulması zor olsa da, aramaya değecek güzellikte ayakkabıların peşinden koşmak şart!