GALERİ: DAVID BECKHAM’IN MODA İKONU OLMASININ 10 SEBEBİ

Dünyanın en stil sahibi erkekler listesinin baş köşesinde duran bir yıldız, David Beckham’ın moda dünyasına neler kattığını merak ediyor musunuz? Vogue.com editörleri, doğum günü şerefine David Beckham’ın moda ikonu olmasının 10 sebebini derledi.

Bereler

David Beckham’ın erkek moda dünyasına kazandırdığı en konforlu aksesuarlardan biri bereler. Her ne kadar bereyi saçlarını uzattığı bir dönemde, kamufle aracı olarak kullanmış olsa da, berenin arzu nesnesine dönüşmesi engellenemezdi.

Blazer Ceketin İçine Tişört

2003 yılına geri dönelim. Uzun saçları ve bronz teniyle Victoria Beckham’ın güzelliğini gölgeleyen bir karizmayla karşımıza çıkan Beckham, Hollywood’un resmi şıklığına blazer ceketin içine tişört giyerek şimdiki moda anlayışıyla konforlu ama o zamanın yorumuyla devrim niteliğinde bir rahatlık getirmişti. Blazer ceketlerin içine gömlek giyme zorunluluğunun ortadan kalkmasında Beckham’ın payı büyük. Sevgili erkek moda dünyası, Beckham’a bir teşekkür borçlusunuz.

Hipster Aksesuarlar

David Beckham, İngiliz şıklığının yanı sıra Güney Kaliforniya’nın özgür ve salaş ruhundan da besleniyor. O biraz bohem, biraz hipster olarak tanımlayabileceğimiz aksesuarlarla SoCal stilini kusursuz uygulayan ilk ünlü erkeklerden.

Saç ve Sakal Reformları

David Beckham’ın saç ve sakal stilleri 2000’lerden bu yana bütün genç kuşakların ilgi alanında. O saçlarını ister kazıtsın, ister uzatsın dönemin saç trendi Beckham’dan sorulur.

XXL Atkılar

Eşiniz Victoria Beckham olunca, baştan aşaga siyah bir görünümü sevmemeniz imkansız. David Beckham da siyahı sevenlerden. Geçen kışla beraber siyah trendinin yanında XXL atkıları da hayatımıza getirerek, trend belirleyen gücünün etkisinin hiç azalmadığını kanıtladı.

İngiliz Asaleti

Londra doğumlu David Beckham, zaman zaman spor görünümleriyle karşımıza çıksa da, özündeki İngiliz zarafeti her daim ön planda. Beckham’ın ikonik berelerinin dışında, İngiliz kasketleri de koleksiyon olmaya aday.

Deri Tutkusu

David Beckham’ın motosiklet aşkını bilmeyen yoktur herhalde. Motosiklet dünyası derisiz olmaz. Son yıllarda deri ceketli erkeklerin artışında hiç şüphesiz David Beckham’ın rolü tartışılmaz.

Takım Elbise Aksesuarları

Bir takım elbiseyi ön olana çıkaran faktörler kullanılan aksesuarlardır. Paça boyu, doğru gömlek, uygun düğme, yaka mendili derken rezil de olabilirsinız, vezir de. David Beckham gerek kravat, gerekse yaka mendilii seçimleriyle ‘Takım elbise nasıl giyilmelidir?’ dersi verebilecek ustalıkta. Vezir olmak için Beckham’ı kopyalamaya devam edin.

Örnek Baba

Stil bir bütündür. Sadece şık olmak, ya da kendinize has bir tarzınızın olması asla yetmez. David Beckham’ın yıllar içerisinde öğrettiği bir başka özelliği de her baba adayına, ya da babaya örnek olması gereken babalığı. Oğulları ve kızıyla her zaman eğlenmeyi ve keyifli vakit geçirmeyi seven David Beckham, arada sosyal medyadan çoçuklarına sataşmasıyla da dünyanın en cool babası üvanına sahip. Bu ünvanı elinden alabilecek biri varsa, öne gelsin.

Mükemmel Kavalye

Her kadının hayalini kurduğu o mükemmel kavalyenin David Beckham olduğuna hemfikiriz değil mi? 1999’dan bu yana Victoria Beckham ile dünyanın en stil sahibi çifti olmalarında David’in misyonu büyük. Bizce, bu şansın kıymetini bilmelisin Victoria!

Kaynak: Vogue Türkiye