863269c786
escinsel-yunuslar

GALERİ: EŞCİNSEL YUNUSLAR BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Batı Avustralya’da çalışmalarını sürdüren araştırmacılar, bölgede çiftleşme dönemi biten erkek yunusları birbirleriyle cinsel temas kurarken görüntüledi.

Batı Avustralya kıyılarında araştırma yapan Mandurah Yunus Araştırma Projesi’nden bir ekip, çiftleşme sona eren erkek yunusların birbirleriyle cinsel temaslarını sürdürdüklerini fark etti.

Murdoch Üniversitesi’nden Krista Nicholson isimli araştırmacının Mandurah Mail gazetesine verdiği demeçte, erkek yunusların gruplar oluşturarak sosyo-cinsel davranışlarda bulunduklarını ifade etti.

Nicholson bu davranış türünün daha çok tropikal ve sıcak okyanuslarda yaşayan Afalina yunuslarında görüldüğünü kaydetti.

Köpek Balığı Koyu’ndaki yunuslarda gözlemlenen biseksüel davranışların, sosyal sınıf hiyerarşilerini anlamadaki önemine dikkat çeken araştırmacılar, erkek yunusların hayatları boyunca erkek-dişi çiftleşmesinden daha fazla birliktelik yaşadıklarını belirtti.

Aynı zamanda proje başkanı da olan Nicholson, bölgede yaşayan aynı yunus gruplarını incelemenin, homoseksüel davranışların nedenlerini anlamada da faydalı olacağını ekledi.

Yunus uzmanı Janet Man ise, yunuslar arasında görülen eşcinsel davranışların çiftleşme mevsiminin “provası” olduğunu ileri sürdü.

Kaynak: CNNTURK

Ayrınca Bakın

mercan gzone

MERCAN YENİ ŞARKISINI İLK KEZ GZONE’UN ÖZEL PARTİSİNDE SESLENDİRECEK

2010 yılında çıkardığı “Sana Değil Kardeşine” isimli şarkısı ve aynı isimli albümüyle müzik dünyasında olaylar ...