GALERİ: İNTERNETTE ÇİFTLEŞME PEŞİNDE KOŞAN HETERO ARKADAŞLARIMIZ İÇİN EŞCİNSEL TAVSİYELER

 Son zamanlarda sürekli aynı sahneye tanık oluyoruz: bir kadın ve bir erkek ilk buluşmaları için bir bar seçip ve plan yapıyorlar. Bu genellikle akşamın ilk saatlerinde olur ve içlerinden biri çok istekli görünmemek için elinde telefonuyla oyalanarak oturur. Diğeri bardan içeri girdiğinde çekinerek ona yaklaşır. İlk başta iş görüşmesi gibi iki taraf da gayet resmidir fakat çabucak gevşerler.

Erkek, banyosunda absinthe yapan çılgın arkadaşını anlatırken kendisinin ne kadar daha az çılgın olduğunu eklemeyi unutmaz. Kadın ise iş arkadaşının ne kadar yüzeysel olduğunu ve diğer arkadaşlarının da üniversiteden beri ne kadar değiştiğini anlatır. Sonrasında bacakları birbirine değmeye başlar.

Bir saat içinde sevişmek için kalkacakları hissine kapılırsınız.

Heteroseksüellerin yabancı biriyle ilişki kurmanın ne kadar kolay olduğunu keşfedişi, bir bebeğin ilk defa domuz pastırması yemesini izlemeye benzer. Tinder heteroseksüeller arasında yayıldığından beri sanki heteroseksüeller yeni eşcinseller oldu gibi görünüyor. Heteroseksüeller arasında internet ortamında tanışmak çok popüler oldu – tabii ki eşcinseller arasındaki kadar değil fakat bizimle yarışıyorlar.

Siz  heteroseksüel dostlarımızın aynı utançları ve zorlukları yaşamaması için Tinder, OKCupid veya herhangi bir internet mecrasındaki kullanabileceğiniz, bizim Hornet üzerinden deneyimlediğimiz her şeyi sizin için listeledik.

 

1. Kişinin nasıl yazdığına dikkat edin

Bir kişinin yazma şeklinde bir sürü şey söyleyebilirsin: kısa ve öz yazıyorsa muhtemelen tek gecelik bir ilişki peşinde hemen yatağa geçmek istiyor.”Harikayım!” diye cevap verirken ünlem işareti kulanan biri enerjik ve optimist bir kişi olduğunun sinyallerini verebilir fakat ünlem işaretinin aşırı kullanımı manyak ve sinir biri olduğuna da işaret eder.

BÜYÜK HARFLERLE YAZAN BİRİSİ MUHTEMELEN KORKUNÇ BİRİDİR VE KAÇINMANIZ GEREKLİDİR.

 

2. İnsanların profilleri aydınlatıcıdır

Birkaç cümleyle bir insanın kişiliği hakkında ufak bilgiler edinirsiniz. “Yalancılardan ve oyunculardan bıktım!” yazan üzgün ve kuşkucular vardır. Bu kişiler genelde depresiftirler ve seksten çok sarılmaya ihtiyaçları vardır.

“EĞER ŞİŞMANSAN BANA YAZMA. CİDDİ OL VE ŞUAN BENİMLE BULUŞMAYA HAZIR OL” yazan talepkar ve pis insanlar da vardır. Bunlardan kaçınılmalıdır.

 

3. Online kendin gerçek kendinin büyütülmüş halidir.

Online ortamda nasıl olduğun gerçek bir insan olarak nasıl olduğundur. Bunun anlamı eğer bir kişi ırkçı, homofobik ya da aşırı narsisistik bir şey söylüyorsa o kişi öyledir. Bunun çok fazla önemsenen bir şey olmadığını biliyorum fakat bazı sebeplerle bu, kişinin profiline bakarken ve birlikte nasıl olacağınızı hayal ederken çoğu zaman unutulan bir konu.

Online olarak aşk ve seks ararken bazen hayal gücümüz en iyi kazancımız ve en kötü düşmanımız olabiliyor.

 

4. Dramadan kaçının

Eğer biri kaba, pislik ya da depresif ise onunla savaşmak için hırslanmayın. Gerçekten saate bakmak ve bu saçma kişiyle saçma muhabbete 7 saat harcadığını farketmek mi istiyorsun? Eğer öyleyse bir troll ile çıkmaya başlamalısın.

Eğer öyle değilse açıkça ve neşeli bir şekilde uzaklaşmak en iyisi. “Umarım her şey gönlünce olur! Şu anda gitmem lazım. Kendine iyi bak.” Sonrasında blokla.

Cevap için bekleme. Unutmamalısın ki insanları değiştiremezsin.

 5. İstenmemiş penis fotoğrafları kötü itibar bırakır

Her zaman için aşırı agresif ya da tacizci olmasına gerek yok. Bazen yalnızca azgın olduğu anlamına geliyor hepsi bu. Hepimiz çıplak doğduk sonuçta.

 

6. Bir sürü soru sor

Nerede yaşıyorsun? Nerede büyüdün? Neler yapmaktan hoşlanırsın? Eğer bu sorulara cevap vermezse, tekrar bir şans ver – belki akşam yemeği hazırlamakla meşguldur.

İkinci kez de cevap vermezse, şüphelidir.

 

7. Bir çok insan seksi ama salak 

Tuğçe Kazaz’ın önemli bir düşünür olduğunu düşünen yazıştığım çocuk gibi. Tabii ki onlarla sevişebilirsin fakat unutma: onlar salak ve her zaman öyle olacaklar.

 

8. Utanma

Bazı kişiler bu tanışma uygulamalarını kullandıkları için utanıyorlar (Ben de bir zamanlar utanıyordum). Fakat insanlar yüzyıllardır uzak mesafelerle tanışıyorlar. Birbirlerine şehvetli mektuplar yolluyorlar ve acı çekerek birbirlerinin dokunuşlarını arzuluyorlar. Kendini aş.

 

9. Kendi arzularını kabul et

Tinder’da tanıştığın herkesle uzun süreli ilişki kurmak istememen oldukça geçerli. Her karşılaştığın insan sana gül vermeyebilir. Hepimiz bazen tatlı bazen de istenmeyen cinsel arzularla doluyuz. Kendi arzularını ne kadar iyi tanırsan o kadar dürüst olursun ve ne aradığını bulma şansın da artar.

 

10. Aslında zaman kazanmıyorsun

Evet bunu yaparken belki gündelik kıyafetlerinle veya yemek yerken yapıyorsun fakat yine de buna bir zaman harcıyorsun. Ekranda kaydırabileceğin ne kadar çok insan olursa bara gitmek için harcayacağın vakti buna harcamış oluyorsun.

 

11. Reddedilme olabilir ve bazen bu çirkindir

Sırf online olduğu için kendini böyle bir durumdan sorumlu hissetmeyen insanlar var. Neredeyse herkes çok çirkin reddedilmelerle karşılaşır ve hiç iyi hissettirmez.  Bir şeyler hissettiğinden emin ol ve kendini katılaştırma. Ama bunu yaparken de her reddediliş veya kötü yorum sonrasında binlerce kez ölme. Empati yapmaya çalış, belki bu insan acı çekiyordur ve nişan tahtası olarak da seni seçmiştir. Fakat bu durum onların acısını çekmene değmez, kabullen ve devam et.

 

12. Acele etme

Zamanını kullan ve alanda oyna. Kendini bezgin hissetme, bir iki kişiden sonra inanılmaz kaliteli birine rastlamak oldukça az görülür.

 

13. Hiç bir yere varmayabilir 

Bazı insanların sadece canı sıkıldığını ve chat yapmak istediğini anla. İlgileniyor gibi görünürler ama hiç de plan yapmazlar. Ve bazen bu insanın sen olacağını da anlaman lazım.

 

14. Duygusal sağlığını sürekli ve dikkatlice kontrol et

Seks manevi bir şeylerin peşinde olmak olabilir, ama bazen de sadece bir ürün gibi hizmet eder. Çoğu zaman asla tatmin olamayacakmışsın ve doğru insanı hiç bulamayacakmışsın gibi hissedersin. Sadece bunu neden yaptığını ve ne aradığını hatırla. Tüm bu potansiyel karşılaşmaların altında hepimizin içinde değişmeyen daha derin bir şey var.

 

15. Evet, aşkı online bulmak mümkün

Aşk çok değişik formlarda karşımıza çıkabilir. Aşk bir ömür boyu, bir haftasonu veya sadece bir anlık da yaşanabilir. Bu değer vermenin çok üstünde.

 

Ve hepimiz bunu hak ediyoruz.

 

Haber: Merve Engür