GALERİ: KUSURSUZ BİR PASİF OLMAK İÇİN ÇALIŞMANIZ GEREKEN 5 YOGA HAREKETİ

Yatak egzersizleri aslında hepimizin antrenman yapması gereken bir konu. Hem şahane bir aktif olmak, hem de acısız, zevk dolu bir pasif deneyimi yaşamak için birçok yol mevcut. Bu yollardan belki de en önemlilerinden biri de YOGA’da saklı. Bu sebeptendir ki, Philadelphia’nın LGBTİ ağı G Philly’nin yeni spor yazarı Barry Eichner yeni köşe yazısında, kusursuz bir pasif olmak için çalışılması gereken 5 yoga hareketini bir araya getirdi. Buyurun işte bu hazine değerindeki liste: 

Ananda Balasana: Happy Baby

Bu hareketin adını ”Mutlu Pasif” olarak değiştirebiliriz. Ananda Balsana özellikle iç kasık ve kalçaları açmak konusunda muhteşem bir hareket.

Malasana: Yoga Squat

Malasana özellikle bacak ve karın kaslarını sıkılaştırmak konusunda etkili bir hareket. Sizi yatakta daha dengede tutmak için ise bire bir.

Bitilasana: İnek Pozu

Eğer yatakta köpek stilini seviyorsanız, sırt ve belinizin önemini de biliyorsunuzdur. Bitilasana sırtınızı ve belinizi güçlendirerek, poponuzu muhteşem kalkıklığa eriştirmeye yardımcı olacaktı.

Prasarita Padottanasana: Geniş ileri bacak katlama

Bu hareket iç ve arka bacaklarınızı açarak, bel altınızı esnetmeye yarayacaktır. Yatakta akrobatik hareketlerin sırrı Padottanasana’da gizli!

Upavistha Konasana B: Geniş Bacak Açma

Pasif olmanın sırrı esneklikte yatar, Konasana ise size en esnek kasları sağlar.