GALERİ: MARC JACOBS GIGI HADID VE KENDALL JENNER’I TESETTÜRE SOKTU

Ünlü modacı Marc Jacobs’un New York Moda Haftası kapsamında düzenlediği defilede tesettürlü modeller dikkat çekti. Arabik esintiler taşıyan koleksiyonu tanıtmak için ‘tesettüre giren’ modeller arasında Hadid ve Kendall Jener da vardı.

New York Moda Haftası’nın kapanış defilesini ünlü modacı Marc Jacobs yaptı. Amerikalı modacının, 2018 İlkbaharı için hazırladığı kıyafetleri, trıpikal ve Arabik izler taşımasıyla dikkat çekti. Koleksiyonda canlı çiçek desenleri ve parıltılı kumaşlar, türban, hicab ve egzotik baş bağlama ile kombinlenmişti. Ünlü model Gigi Hadid de defilede başörtüsüyle yürüyen modeller arasında yer aldı. Hadid, Arap kadınını andıran siyah kedi göz maykajıyla podyumda yer aldı.

Ünlü süper model Kendall Jenner da başında siyah örtü, transparan sarı kazağıyla bakışları üzerinde topladı. Tesettür defesilesi eleştirilen Jacobs, defilesindeki türban ve hicabın günümüz ideolojik başörtüsü kullanma biçiminden uzak, “60’lı yılların sonlarındaki moda akımına bir yorum katmak” olduğunu söyledi.  İşte Marc Jacobs’un defilesinden yansıyanlar…

 

1r_Zq_SXF1_Tkq_Gst_Uk_Nwhvh_A

3_Rm_Iarz-6k_SXyldp_GTJSVw

Aqw_Xyap_Eik2_JAIXa_DRJ7uw

Ch9yv7vr_Zk66_D2pafngvyg

hk_Nc_Ne_HHr_ECWp9_CTu3_Mnfg

LYv0_Imo_IXEmo_5_Ua2_KCb3g

OW4_AX6kom_Ey4jn_ONLZyv_DQ

TDe_Rk_Hp_Q10-1ch9_Hi_AUylw

yq_Ek_Gi_IBqk_CFvpf_Cj_M8zl_A