MASTÜRBASYONUN 7 BİLİNMEYEN GERÇEĞİ

Araştırmalara göre erkeklerin %95’i, kadınların ise %72’si mastürbasyon yapmaktan vazgeçemiyor. Zevk verdiği gerçeğini bir kenara bırakırsak, vücutlarımız neden mastürbasyon yapmaya ihtiyaç duyduğunu hiç düşündünüz mü? Mastürbasyonun bilinen birçok faydasının aksine, az bilinen bilimsel faydaları da ortaya çıkıyor. İşte bilim dünyasından elimize yansıyan mastürbasyonun 7 bilinmeyeni: 

1. İLİŞKİN VARSA DA MASTÜRBASYON YAPMAK DOĞAL!

Biraz sayılardan bahsedelim. Herkesin sorusu, ilişkimiz varken mastürbasyon yapmak doğal mı? Sağlıklı mı? Acaba bende mi gariplik var? Bu soruların hepsini bir kenara bırakın! Bilime göre kadınların %40’ı, erkeklerin &70’i sürekli ilişkileri ve cinsel birliktelikleri olmasına rağmen mastürbasyon yapmaktan çekinmiyor.


2. BEYNİNİZ DOPAMİN SAYESİNDE HUZUR BULUYOR

Mastürbasyon yapmak beyninizin Dopamin isimli hormonu salgılamasını sağlıyor. Peki Dopamin ne işe yarar? Dopamin, vücudunuzu gevşetir, hafif tebessüm ettirici bir mutluluk ve huzur verir, en önemlisi ise stresi azaltır. Yani ne yapıyormuşuz? Stres yaşıyorsak hemen mastürbasyon yapıp rahatlıyormuşuz…


3. ENDORFİN SALGINIZ ŞELALEYE DÖNER!

İnsanlar neden mutsuz diye düşünüyor musunuz? Çünkü yeterince mastürbasyon yapmıyorlar! Mastürbasyon yapmak endorfin salgılatır, endorfin salgısı ise ağrıları dindirir ve mutlu eder! Özellikle kadınların dönemsel ağrılarında mastürbasyon doğal bir ağrı kesici olabilir!


4. PROLAKTİN SAYESİNDE BEBEK GİBİ UYURSUNUZ!

Mastürbasyonun vücudumuza salgılattığı bir diğer hormon ise PROLAKTİN. Prolaktin ise vücudumuzu gevşetip, dinlendirici bir uyku çekmek için ihtiyacımız olan en önemli hormon. Her gece uyumadan önce mastürbasyon sabah dnlenmiş olarak uyanmanız için en keyifli çare olabilir!


5. ERKEKLERİ SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUR

Bilim insanlarına göre mastürbasyon erkekleri soğuk algınlığından koruyor, soğuk algınlıklarının iyileşmesine katkıda bulunuyor. Mastürbasyona bak sen, grip aşısına bile rakip olacak cinsten!


6. PROSTATTAN KORUR!

Bilime göre düzenli mastürbasyon ileriki yaşlarda başımıza gelebilecek prostat rahatsızlıklarından koruyor. O zaman pamuk eller….


7. CİNSEL PERFORMANSINIZI ARTTIRIR

Mastürbasyon yapmamın bir diğer etkisi de seks hayatınıza kattığı performans artışı. Araştırmalara göre düzenli mastürbasyon yapan bireylerin cinsel birliktelik sırasında performansları, yapmayanlara oranla çok daha iyi…