GALERİ: MODA DÜNYASI YENİ ANDROJEN MODEL RAIN DOVE İLE ÇALKALANIYOR

Son dönemde moda dünyasında sıfır beden modellerin yerini artık daha kıvrımlı modeller aldı. Ama sadece bu değil. Artık moda dünyasında hem kadın hem erkek gibi görünebilen modellerin de yıldızı yükseliyor. Cinsiyet geçişi öncesi ‘dünyanın en güzel kadını’ bile seçilen Andrej Pejic ya da yeni adıyla Andreja Pejic bunun en çarpıcı örneklerinden biriydi. Son dönemde adını duyuran bir başkası ise Rain Dove.

 

Kendini “çirkin bir kadın” olarak tanımlayan Dove, hem kadın hem de erkek kıyafetleri için modellik yapabiliyor.  Takım elbise giydiğinde erkeğe, kadınsı giyindiğinde ise kadına dönüşen androjen model Dove, genellikle insanların kendisini erkek sandığını söylüyor ve ekliyor: “Öyle söylediklerinde de bunu düzeltmiyorum. Bu görüntümle ilgili herhangi bir olumsuz duygum yok.”

 

1989 yılında ABD’de dünyaya gelen Rain Dove, aslında kariyerini bir yanlış anlamaya borçlu. Katıldığı bir defile seçmesinde görünüşü yüzünden herkes onu erkek sandı. Dove da bu konuda sesini çıkarmadı, böylece kariyerinde beklenmedik şekilde hızla ilerledi.

Male, female, anything in between- if you're a human then reading or hearing news of the #HB2 law should concern you. That's why tomorrow APRIL 17th I'm at Moore Square in Raleigh, NC organizing a super special demonstration to fight this oppressive law. If you are from NC and want to join then DM me or click the link in the bio. If you just want to see the change happen then also click the link in bio! There will be a shocking and emotional but fun LIVESTREAM link from 3-5pm EST of what we are doing. Please show up one way or another. This is what we are here to do- love the life we live. These laws are dropping not just protections for #LGBT individuals- but also minimum wage requirements. Which means no matter your sex, sexuality, or race avenues are being opened to exploit you to work harder for less setting you up to not be able to retire and to live a minimum wage lifestyle. We the people deserve fair wages and treatment! #forfuturebabiessonopressure #lgbt #hetero #lesbian #gay #transgender #cis #activism #frolicfrolicfrolic 📸 @sierrajiminez my 🌮🌮🌮

A post shared by Rain Dove (@raindovemodel) on

 

Rain Dove; fiziksel görüntüsünü bir çiftlikte büyümesine ve o koşullara uygun şekilde yetişmesine borçlu.  Bu arada hemen hatırlatalım Rain yani Türkçesiyle “yağmur” her ne kadar tam aksi bir düşünce uyandırsa da onun gerçek adı.