GALERİ: RIO 2016 OLİMPİYATLARI’NIN YAKIŞIKLILARINI YAKINDAN TANIYIN!

Olimpiyatların Rio’da yapılacak olması en başından beri yeterince dikkat çekiciydi.

Ülke genelinde de sürekli tartışma konularına ve sorunlara neden olan olimpiyat oyunları başladığında nasıl sonuçlar doğuracak ve neler olacak çoğu kişinin merak ettiği bir durumdu. Nelerin olacağı, güvenlik sorunları ve halkın tepkisi gibi birçok tartışmanın gölgesinde kalan bir diğer önemli konu da bu yıl cinsel kimliğini açıklamış birçok sporcunun da olimpiyatlarda yer alacak olmasıydı.

Olimpiyatlar denince, yüzücüler, halterciler ve Afro-Ameriklı koşucular direk gelir akıllara. Biz de sizlere olimpiyatların, başarıyla ve bir o kadar da cazibeleriyle dikkat çekmiş sporcularını bir araya topladık.

Aman dikkat gözleriniz yuvalarından fırlamasın!

Hazırsanız başlıyoruz:

1-) TOM DALEY

 

21 Mayıs 1994 doğumlu İngiliz asıllı Tom Daley, geçtiğimiz aylarda eşcinsel olarak açılarak zaten bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Parlak bir spor kariyerine sahip olan Daley, ilk başarısını Mayıs 2008’de FINA’nın 10 metre kule atlama erkekler kategorisinde 6. sırada yer alarak elde etmiştir. Aynı zaman da TIME dergisinin ”2008 Yaz Olimpiyatları’nda izlenmesi gereken 100 sporcu” sıralamasına girmeyi de başarmıştır. 2012 yılında Londra Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ülkesine bronz madalya kazandıran sporcu, bu senenin Rio Olimpiyatlarında partneri ile birlikte ülkesine bronz madalya kazanarak dönmeyi başarmıştır.

2-) LUCA DOTTO

Per questa mattina ho finito e sono finito ?

A post shared by LUCA DOTTO (@dottolck) on

 

18 Nisan 1990 doğumlu İtalyan yüzücü daha önce 100 m serbest de, 47.96 sn ile İtalya rekorunu kırmış ve yılın en iyi 2. derecesini yapan yüzücü unvanına sahip olmuştur. Sarışın olmasıyla dikkat çeken Lucca Dotto, bu sene beklentileri oldukça yüksekte tutuyor.

3-) RYAN LOCHTE

https://www.instagram.com/p/BIWBKhtByRs/

Olimpiyat yakışıklılarından bir diğeri ise 32 yaşındaki ABD’li yüzücü Ryan Lochte. Kendisi dört altın, iki gümüş ve iki de bronz olmak üzere sekiz olimpiyat madalyasına sahip.

4-) BEN PROVISOR

 

20 Haziran 1990 doğumlu güreşçi Ben Provisor yarıştığı 2012 olimpiyatlarında 74 kilo erkeklerde birinciliği elinden bırakmadı. Bugüne kadar güreş dalında çok az mağlubiyeti bulunmasından dolayı Provisor’un bu sene gerçekleşecek olan olimpiyatlardaki performansı çokça merak ediliyor.

5-) JORDAN BURROUGHS

??

A post shared by Jordan Burroughs (@alliseeisgold) on

 

Rio olimpiyatlarında yarışan bir diğer güreşçi ise afro-amerikan Jordan Burroughs. Dünya serbest güreş şampiyonluğu bulunan güreşçi aynı zamanda üç çocuk babası. Doğduğu andan itibaren bir şekilde dövüşmeyi öğrendiğini söylüyor ve içinde yaşadığımız dünyada ne yazık ki herkesin bunu bir şekilde öğrenmesi gerektiğini düşünüyor.

6-) CASEY EICHFELD

https://www.instagram.com/p/BIqIK7GjXfX/

 

15 Kasım 1989 doğumlu atlet Casey Eicfeld, 2000’li yılların başından bu yana turnuvalarda boy gösteriyor. Kürek çekme dalında 2008 ve 2012 yıllarında dereceler kazanmış, daha sonra kendi ekibini kurmaya karar vermiştir.

7-) JAKE DALTON

 

24 yaşındaki Amerikalı sporcu, 2009 ve 2011 yıllarında ABD için yarıştı. 2009 yılında. Ulusal Vault şampiyonu, 2011 yılında ise Kış Kupası Challenge All-Around’ da altın madalya almayı başardı.

😎 JOHN MANN

https://www.instagram.com/p/BIlaswDBm1g/

 

27 Haziran 1985 doğumlu John Mann başarılı bir Amerikan su topu oyuncusu. 2006 yılında NCAA Şampiyonası Kaliforniya Üniversitesi açtı ve 2012 yılında ABD milli takımı için yarıştı.

9-) ASHTON BAUMANN

5 Ocak 1993 doğumlu Kanada asıllı yüzücü, kurbağalama ve atlama konusunda uzmanlaşmış bir yüzücü. Baumann 200 metre kurbağalama ve atlama dalında bu sene Kanada için yarışıyor.

10-) NATHAN GHAR

I am #TeamSpeedo, are you?

A post shared by Nathan Adrian (@nathangadrian) on

 

 

7 Aralık 1988 doğumlu yüzücü, şu anda 50 metre serbest atlama ile dünya rekoruna sahip. Ayrıca, Amerikalı yüzücünün dört adet altın madalyası bulunuyor.

Yazı: Bedirhan Taşçı

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :