GALERİ: TÜM VÜCUDU DÖVMELERLE KAPLI ZOMBİ ÇOCUK’UN İLGİNÇ YAŞAM HİKAYESİ

Kanadalı 31 yaşındaki Rick Genest, tüm vücuduna yaptırdığı iskelet dövmeleri sayesinde ünlü oldu. ‘Zombi Çocuk’ olarak bilinen Genest, ilginç dövmeleri nedeniyle aktörlük ve modellik yapıyor.

Genest’in dövmelerinin ardında ise dramatik bir hikaye yatıyor. 15 yaşında beyninde bir tümör olduğu tespit edilen ve ölümle burun buruna gelen genç adam, geçirdiği bir operasyon sonrası tümörden kurtuluyor ve yaşam savaşını kazanıyor. Doktorlar bana o dönem çok şanslı olduğumu söyledi. O andan itibaren benim için yaşam ve ölüm arasındaki çizgi belli belirsiz hale geldi. Arkadaşlarım geçmişimden ötürü bana zaten ‘yaşayan zombi’ diyorlardı’ diyor, Genest. Ameliyattan sonra ölüm düşüncesine takıntılı hale gelen Genest, araba yıkayarak geçimini sağlıyor ve sokaklarda yaşıyordu. Sonra ilk dövmesini koluna yaptırdı. Ve dövme tutkusu devam etti. Ta ki vücudunda boş bir yer kalmayana kadar…

Bu sayede freak show’larda iş bulmaya başladı. 2011 yılında, Lady Gaga’nın stilisti onu Paris’te bir defileye çıkması için ikna etti. Ve Lady Gaga’nın ‘Born This Way’ klibi geldi. Jay Z’nin Rocawear markasının yüzü oldu. Vogue dergisinde fotoğrafları yayınlandı. Genest, şov dünyası içinde kabul görse de, gündelik hayatında pek çok kişinin bakışlarına ve eleştirilerine maruz kalıyor. Ancak halinden çok memnun olduğunu ve dövmelerinden pişmanlık duymadığını her fırsatta dile getiriyor.

rick-genest-10

Rick-Genest-karim-sadli-homotography-2

rick-genest-zombieboy-07

ricoadditions4

tumblr_nm78glgakv1qfe0jro1_1280

Zombie-Boy-by-Mateusz-Stankiewicz-for-Fashion-Ma

Kaynak: Hürriyet