863269c786
hodor-got

GAME OF THRONES’UN HODOR’U EŞCİNSEL EVLİLİK İÇİN SİYASETÇİ OLACAK

Game of Thrones’un Hodor’u, oyuncu Kristian Nairn eşcinsel evlilik için siyasete girmeyi planlıyor.

2.10’luk dev aktör hayal dünyasında kapıyı tutmak için kullanılırken, eşitlik konularında bunu açık bir şekilde bastırmayı planlıyor.

Hodor, Kuzey İrlanda’nın evlilik eşitliği konusundaki başarısızlığını “utanç” olarak nitelendirdi. Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık’a ait olmasına rağmen evlilik eşitliğine sahip olmayan tek Britanya ülkesi.

Belfast Telegraph gazetesine konuşan Nairn: “Krallığın küçük bir parçası olmamıza rağmen niçin başaramadığımızı gerçekten anlayamıyorum.” Dedi.

Dünyada fazlasıyla korkunç olaylar olmasına rağmen en az endişenin, eşcinsel evlilik hakkında olmasını vurguladı ve bu sorunun mümkün olan en kısa sürede çözülmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca siyasete girmek hakkında düşünceleri olduğunu ama bunun şimdi asla olmayacağını gelecekte olabileceğini belirtti. Nairn,  hayatında bir gün ofiste çalışmak istediğini ve mutlaka bir gün söyleyeceği birkaç şeyi olduğunu söyledi. Nairn sözlerini “İnsanlar başkalarının işinden uzak kalabilirlerse, bu dünyada birçok sorun duracaktı.” diyerek tamamladı. 

Kristian Nairn(Hodor) aktörlüğünün dışında DJ’lik, müzisyenlik ve “Revvlon” adıyla drag queenlik yapmakta. Nairn’in annesi LGBTI topluluğu için bir destek hizmeti olan Rainbow Project’te çalışmakta.

Aktör, LGBTI haklarının sadece  Kuzey İrlanda’da yol katetmesini istemiyor ayrıca kilisenin ve hükümetin bu konuda destek olmalarını bekliyor.

Haber Çeviri: Bircan Pullu

Ayrınca Bakın

seyhan-arman-gzone

SEYHAN ARMAN “EN İYİ KADIN OYUNCU” ÖDÜLÜNE ADAY GÖSTERİLEREK BİR İLKE İMZA ATTI

“Yeni Tiyatro Dergisi 6. Emek ve Başarı Ödülleri” adayları açıklandı. Seyhan Arman, “Küründen Kabare” oyunu ile ...