GECE: ROCK FELSEFESİ İLE LGBT DİRENİŞİ ARASINDA BİR PARALELLİK VAR!

Türkiye’nin eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone, Ağustos 2016 sayısı için Türkçe Pop Müziğin en güçlü seslerinden biri olan Zerrin Özer’i kapağına taşıyor.

Bu kadar da değil, 2000 yılında Ankara’da kurulan ve ismini grup elemanlarının baş harflerinden alan müzik grubu “GECE”nin bu 6 yıla sığdırdığı 4 müzik albümü ve 4 teklisi var.  Halen onları bilmeyenler için, GECE grubunu yakından tanıtmak istedik. İşte GECE röportajından öne çıkanlar…

Röportaj: Onur Özışık

Bir zamanlar Rock müzikte Adana etkisi vardı, derken yerini Ankara aldı. Adana’nın rock müziği ile Ankara’nınkini karşılaştıracak olursanız, nedir farklar?

Adana’dan biraz daha ülkenin yerel soundlarını barındıran rock müzik çıkarken (istisnalar hariç), Ankara’dan çıkan gruplar (yine istisnalar hariç) daha ziyade 90’ların ve 2000’lerin başlarının Batı rock sounduna yakın müzik yaptılar diyebiliriz.

Siz kendinizi Türk Rock antolojisinde nerede görüyorsunuz?

Bu soruyu ancak ve ancak zaman cevaplayabilir. Fakat diyebiliriz ki müziğimizi ve grubunuzun enerjisini her zaman modern ve çağdaş bir çizgide tutmaya çalıştık. Kendi istediğimiz müziği yapma peşinde olduk ve piyasanın dayattığı belli başlı kalıplara sürekli direndik. Zamanın da bütün bunları bu şekilde not ettiğine eminiz.

RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “AĞUSTOS 2016 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…