GENÇ MODEL NEDEN İSTANBUL FASHION WEEK’E TEPKİ GÖSTERDİ?

Erkek model Deniz Tekin, bu günlerde yapılmakta olan MBFWI (Mercedes Benz Fashion Week İstanbul)’ye katılmadığını anlattı.

GZone’a da özel bir çekimle konuk olan Deniz Tekin, paylaştığı Instagram postunda giyim markalarının Türk modellere ayrımcılık yaptığından bahsetti ve yükselen döviz sonrası mecburen Türk modellerin kapısının çalındığının altını çizerek markalara sitem etti. Bu sene tek bir markanın defilesinde yer alacağını belirten genç model bu işten para kazandıklarının ve onlara mobilya muamelesi yapılmasının kırıcı olduğunun altını çizdi.

Deniz Tekin’in açıklamalarına ünlü model Didem Soydan da Instagram Storysinden destek verdi ve kendisinin de neden yıllardır MBFWI’ye katılmadığının cevabının bu paylaşımda olduğunu söyledi.

İşte bu paylaşımın metni ve bu paylaşım:

Bercedes Menz Fashion Week 2018’den bir kare ya da dikdörtgen siz ne derseniz artık. Baştaki yazım hatası değil, bilerek yazıldı bizzat kendim tarafından. Çünkü artık öyle bir hal aldı. Mükemmel olduğumu düşündüğüm için değil. Türk olup bu işi yapmaya çalışan bir avuç yegane insandan biriyim sadece. Modellikten bahsediyorum tabii ki. Her sene olduğu gibi bir durum yok şu an. Malum dolar arttığı için, sevgili tasarımcılar bizim elimize düştüler. Yabancı modele verecek paraları kalmadı:) ( Çünkü biz sadece sene de 2 kere parayla çalışıyoruz hayattaki tek güvencemiz bu.Başka planlarımız yok ?) Bazen bu bile olmuyor. Yapamadıkları organizasyonlara PORTFOLYO OLARAK BAK diyenlerde var. Onlarda ayrı bir komik. Zaten Cast Ajanslarına hiç girmicem. Daha KADIN( kız vs ne diye adlandırmak isterseniz) / ERKEK ayıramayan bile var aralarından. Cinsiyetçiliği, ırkçılığı ya da benlik ile alakalı bütün saçma düşüncelerinizi alın ve gidin.Organizasyona asla lafım yok. İçeride dönen saçmalıklardan şikayetçiyiz sadece. Yapamayacağınız şeyleri üstlenmeyelim arkadaşlar. Sizin büyük markalardan çalıp kopyalayıp yaptığınız şeyleri biz kendimizi geliştirip faydalı bireyler olmak için giyiyoruz. Biraz dikkat lütfen. Bu sene tek bir markada yürüyeceğim. Çok da vizyonlu kimseler. Teşekkürler onlara. Biz sadece model değiliz baya ekmek falan yiyen insanlarız bilin istiyoruz. Mobilya muamelesi yapmayın küçücük vizyonlarınızla. Genciz bize değer verin. Para her türlü halledilir ama vizyonsuzluğun çaresi yok. Bu benim mini propagandam. Belki 3 kişi anlayacak ama o 3 kişiyi çok seviyo olucam. Bay

View this post on Instagram

Bercedes Menz Fashion Week 2018’den bir kare ya da dikdörtgen siz ne derseniz artık. Baştaki yazım hatası değil, bilerek yazıldı bizzat kendim tarafından. Çünkü artık öyle bir hal aldı. Mükemmel olduğumu düşündüğüm için değil. Türk olup bu işi yapmaya çalışan bir avuç yegane insandan biriyim sadece. Modellikten bahsediyorum tabii ki. Her sene olduğu gibi bir durum yok şu an. Malum dolar arttığı için, sevgili tasarımcılar bizim elimize düştüler. Yabancı modele verecek paraları kalmadı:) ( Çünkü biz sadece sene de 2 kere parayla çalışıyoruz hayattaki tek güvencemiz bu.Başka planlarımız yok ?) Bazen bu bile olmuyor. Yapamadıkları organizasyonlara PORTFOLYO OLARAK BAK diyenlerde var. Onlarda ayrı bir komik. Zaten Cast Ajanslarına hiç girmicem. Daha KADIN( kız vs ne diye adlandırmak isterseniz) / ERKEK ayıramayan bile var aralarından. Cinsiyetçiliği, ırkçılığı ya da benlik ile alakalı bütün saçma düşüncelerinizi alın ve gidin.Organizasyona asla lafım yok. İçeride dönen saçmalıklardan şikayetçiyiz sadece. Yapamayacağınız şeyleri üstlenmeyelim arkadaşlar. Sizin büyük markalardan çalıp kopyalayıp yaptığınız şeyleri biz kendimizi geliştirip faydalı bireyler olmak için giyiyoruz. Biraz dikkat lütfen. Bu sene tek bir markada yürüyeceğim. Çok da vizyonlu kimseler. Teşekkürler onlara. Biz sadece model değiliz baya ekmek falan yiyen insanlarız bilin istiyoruz. Mobilya muamelesi yapmayın küçücük vizyonlarınızla. Genciz bize değer verin. Para her türlü halledilir ama vizyonsuzluğun çaresi yok. Bu benim mini propagandam. Belki 3 kişi anlayacak ama o 3 kişiyi çok seviyo olucam. Bay??

A post shared by Deniz Tekin (@bendeniztekin) on

 

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :