GENCO ECER: HETERO, BİSEKSÜEL YA DA EŞCİNSELLERDEN GELMESİ FARK ETMEZ, İLGİYİ SEVİYORUM

GZone Dergi Eylül-Ekim 2018 sayısı için, bundan yıllar önce radarımıza giren bir yakışıklıyla röportaj yaptık. Şarkıcı Genco Ecer, GZone okuları için hem yeni çalışması “Zor Kurtarmışım”dan bahsetti hem de seksi bir erkek şarkıcı olmayı anlattı. İşte bu özel röportaj:

-Son şarkınızdan bize biraz bahseder misin?

Adı “zor kurtarmışım” . Söz ve müziği arkadaşım Fikri Karayel’e ait. Slow tempo bir şarkı. Hüzünlü bir şarkı. Aşk acısı çekenler için bire bir…

-Bir önceki şarkın “VUR” oldukça iddialıydı, sanki o günlerde yolunda gitmeyen şeyler vardı? Çok duymadık, görmedik seni ekranlarda!

Aslında “Vur” a güvenim tamdı ve bana göre hak ettiği yerde olmasa da, güzel geri dönüşümler aldığım bir iş oldu, kaliteli bir işti aslında. Yanlış bir yol haritası çizmiş olabilirim:) Sanırım o dönemde etrafımdakileri, kendimden daha çok dinledim ve bu da benim için çok büyük bir ders oldu. Ne yazık ki bunun sonucunda, beni ekranlarda çok göremediniz. Artık kendi kendimin patronuyum. Kendimi herkesten daha çok dinliyorum.

 -Yaz ayının tam ortasında bir aşk şarkısı yaptın, birazda risk aldın. Peki var mı yeni çalışmalar, hazırlıklar?

Dedim ya, artık iç sesimi dinliyorum… Zor Kurtarmışım’ı çıkarmadan önce ve sonra bu tür eleştirilerle çok karşılaştım ama işin aslı pekte umursamadım çünkü ben genelde yazları aşk acısı çekenlerdenim ve benim gibi yazın aşk acısı çekenler için yazın çıktı bu şarkı. Ayrıca “yazın hareketli şarkı çıkmalı, kışın da slow” sözüne ben kıl oluyorum. Siz hiç kışın dondurma yemediniz mi? Ya da canınız çekmedi mi? Şarkı güçlüyse, bu işin yazı kışı olmaz.

 -Yaptığın şarkılar için, müzik hayatını besleyen bir şeyler var mı? Yoksa popüler kültürün getirisi olarak uygun sözler, birbirine yakın kafiyeleri mi bir araya getiriyorsun?

Popüler kültüre uygun bestelerim de var ama genelde onları satıyorum. Kendime ayırdıklarım eller havaya şarkısı değil, bakkal şarkısı hiç değil. Herkesle aynı yoldan yürümeyi sevmiyorum. 

-Türkiye’den ya da dünyada takip ettiğin, sanatını ilgiyle izlediğin birileri var mı?

Var tabii. Chris Brown. Tek geçerim. Maalesef Türkiye’de hayran olduğum biri yok. Keşke olsaydı.

-GZONE’da erkek pop şarkıcıları ağırlamak oldukça zor, aslına bakarsak bizde işimizi yapıyoruz. Çekincelerin oldu mu senin de?

Neden çekincem olsun? Gayet rahatım 🙂

-Türkiye’de kadın pop star olmak mı yoksa erkek pop star olmak mı daha zor?

Tabii ki erkeklerin işi daha zor. Biz frikik verdiğimizde gazetelerde kapak olamıyoruz 🙂 

-Eşcinsel takipçilerinizin ilgisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Straight, biseksüel ya da eşcinsel… Benim için hiç fark etmez. İlgiyi seviyorum… 🙂

-Çocuğunuz eşcinsel olduğunu söylese ne tepki gösterirsiniz?

Sanırım gayet normal bir tepki verirdim. Arkasında olduğumu söylerdim. Kimseden çekinmeden, başı dik ve kendisiyle gurur duyarak yaşamasını söylerdim. 

-Son olarak GZONE okuyucularına ne söylemek istersiniz?

Hayat kısa. Dilediğin gibi ve özgürce yaşa. Mutlu ol, mutlu öl…

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :