GEY ERKEK MODELLER ÜNLÜ FOTOĞRAFÇIYI TACİZLE SUÇLADI

Genelde erkek modelleri nü şekilde fotoğraflayan Rick Day, iki eşcinsel erkek modelin yaylım ateşi altında. Modeller, Rick Day’in kendilerine cinsel saldırıda bulunduklarını söylüyor.

The Advocate dergisine konuşan Barrett Pall ve Kai Braden isimli iki eşcinsel erkek model, sektörün en bilinen fotoğrafçılarından biri olan Rick Day’in kendilerine cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Sektörde eşcinsel erkek model olmanın tahmin edildiğinden daha zor olduğunu ve heteroseksüel erkek modellere göre çok daha fazla tacize uğradığının altını çizen modeller, aslında bu konuyu ilk kez gündeme getirmiyor.

Daha önce, fotoğrafçılar Mario Testino ve Bruce Weber hakkındaki iddialar New York Times gazetesinde, ayrıca fotoğrafçılar Patrick Demarchelier ve David Bellemere hakkındaki iddialar da The Boston Globe gazetesinde yayınlanmıştı.

Barrett Pall’ın ifadesine göre; fotoğrafçı Rick Day, Ekim 2017’de yaptıkları bir çekimin sonrasında mesajlarla ve tacizkar davranışlarla Barrett Pall ile cinsel ilişkiye girmek konusunda ısrarcı olmuş. Hatta fiziksel olarak tacizde bile bulunmuş. Pall’un ifadesine göre Rick Day “İç çamaşırını doldurmak için ereksiyon olması gerektiğini söyleyerek” ona sürtünmüş ve cinsel organını avuçlamış.

Rick Day’in Barrett Paul ile yaptığı çekimden bir kare

 

Barrett Pall’un Youtube kanalında, açık eşcinsel bir model olarak sektörde yaşadığı sıkıntıları anlattığı videoları da yer alıyor.

Bu itiraf üzerine, model Kai Braden da Rick Day’in, 2016’da 18 yaşındayken, onunla çalıştığı sırada, onu duvara dayadığını ve boynundan tutarak onu öptüğünü ve bu harekete şaşırdığını söylediğinde ise Day’in “onun rahatlaması için” bu yöntemi denediğini söyledi. Braden’ın daha önce bir erkekle seks yapmadığını söylediğinde ise Rick Day, karşılık olarak “onu rahatlatmak için” anüsüne masaj yapmaya çalışmış.

Kai Braden

Sinema sektöründeki kadınların uğradığı tacizi anlatmak için başlattığı #MeToo (Ben De) hareketinden cesaret aldığını söyleyen modellerin açıklamaları ünlü fotoğrafçıya zor günler yaşatacağa benziyor.