GÖZ BANYOSU: CHANNING TATUM’MU DEMİŞTİNİZ?

GZONE DERGİ Aralık sayısında Buğra Levent’in Göz Banyosu köşesini dolduran yıldız Channing Tatum’un yeni filmi Magic Mike XXL öncesinde hiç görülmemiş fotoğrafları internete sızdı. Bizden size hafta sonu hediyesi bol bol Channing Tatum poposu ve Buğra Levent’in GZONE DERGİ Aralık sayısında Channing Tatum’u anlattığı özel yazısı:

Yazı: Buğra Levent

Dergimizin Aralık sayısı için erken çalışmaya başladım. Bu kadar erkenci olmamın sebebi, konuların eğlenceli ve deyim yerindeyse kendini yazdıran konular olmasıydı belki de. George Clooney hakkında,  The Sun gazetesine,  “O dünyadaki en ilginç adam. Elinden her iş gelir… Sanırım, demeye çalıştığım, onunla seks yapabilirdim.”. diyen ‘evli’ ve homofobiden koşarak kaçan bir adam, bu ay sayfalarımıza konuk oldu sevgili G Zone okurları! Fazla iddialı bir girizgah olduğunun farkındayım; ama kendisinin portresini yazmakta karar kıldığım şu dakikalarda onu anlatmadan evvel neden onu seçtiğime dair bir gösterge olsun istedim.  Dilin, insanın kendini  özgürce açığa vurmasında büyük bir rol oynadığını bildiğimden; bu güçlü ve hesapsızca  açıklamaları, onun gözümdeki değerini daha da arttıran ve kendisini kaleme almama iten detay oldu, evet.  Lafı daha fazla uzatmayayım. Karşınızda People dergisi tarafından “En Seksi Adam” seçilen Channing Tatum!

26 Nisan 1980 doğumu Channing Tatum; aktör ve film yapımcısı kimlikleriyle biliniyor. Geçmişinde ise striptizcilik, dansçılık, modellik reklam filmi oyunculuğu gibi pek çok kimlik bulunuyor. Ünlü olmadan önce, Chan Crawford  takma adını kullanarak striptizcilik yapan Channing’in ekranla buluşmasının orijini ise Ricky Martin’in konser videosunda dansçılık yaptığı dönem.  Pepsi , Mountain Dew  gibi bir dizi reklamda da karşımıza çıktığını ekleyeyim.

Filmografisine geçmeden evvel, evliliğinden bahsedeyim istiyorum.  2006 yılında “Step Up” filminin çekimlerinde Jenna Dewan ile tanışıyor Channing Tatum. Filmin çekimleri bittikten kısa bir süre sonra geçen flört döneminden sonra,  2008 Eylül’ünde Maui, Hawaii’de nişanlanıyor çiftimiz.  11 Temmuz 2009’da da Malibu, California’da evleniyorlar.  Geçtiğimiz Mayıs ayında, Everly Elizabeth Maiselle’in dünyaya gelmesiyle, kız babası olan Channing ve Jenna, umarım mutlulardır!

Ben, kendisini  2012 yapımı olan “The Vow” filminde canlandırdığı Leo karakteriyle keşfettim.  Haklısınız, epey geç  bir keşfedişti bu. Yanlış anlaşılma olmasın; kendini ‘cismen’ bilmeme rağmen, oyunculuk performansı hakkında bir bilgim yoktu.  Ama bu filmi izlerken, gözyaşlarına boğulmamak elde değildi açıkçası! “Aşkı uğruna her şeyi göze alabilen, sabırlı ve romantik bir erkekle biz de karşılaşabilir miyiz?” sorusunu, filmi izleyen  okurlarımız da kendilerine sormuşlardır. Yanılıyor muyum?

Kendisinin lügatına ‘filmografi’ sözcüğü 2005 yılında giriyor. Zira bu yıl içinde “Coach Carter”, “Hawoc” ve “Supercross” gibi filmlerde rol alıyor. 2006 yılında ise “She’s the Man” de Duke Orsino, “Step Up” da Tyler Gage,  “A Guide to Recognizing Your Saints” filminde ise Genç Antonio karakterine hayat veriyor.  2007 yılında, kısa film olan “The Trap” te Greg’i ve  “Battle in Seattle” da Johnson’u;  2008’de ise, “Step Up” ın devam filmi niteliğinde olan “Step Up 2: The Streets” te Tyler Gage’i,  “Stop-Loss”ta  Steve Shriver’ı canlandırıyor.

Aksiyon filmlerinin favori yüzlerinden biri olarak lanse edilen Channing Tatum’un diğer iddialı projeleri arasında Duke/Conrad Hauser karakterlerine hayat verdiği “G.I. Joe: The Rise of Cobra”, Marcus Aquila rolünde olduğu “The Eagle”, Jonathan ‘Milk’ White’ı canlandırdığı “The Son of No One” yer alıyor.  Channing cephesinden yeni film haberleri de geliyor.

2012 yapımı “Magic Mike” ise yer aldığı en iç gıcıklayıcı film, diyebilirim. Baştan çıkmak ve çıkarılmak isteyenlerin adresi olan bu filmde Mike Martingano karakteriyle izlediğimiz Channing, gerçek bir arzu nesnesi olduğunu kanıtladı.  Birbirinden seksi yıldızların yer aldığı ve bu filmin devam niteliğinde olan “Magic Mice XXL” ı da büyük bir merakla bekliyorum.

Futbola olan yeteneğinden dolayı burs alan ancak okuldan atılan, daha sonra striptizcilikten başarılı bir aktöre evrilen Channing’in hayatının her döneminde bir muzırlık var. Ancak bir yandan da sadık ve romantik kalan, aile bağlarına önem veren yakışıklımız hakkında bir kanıya vardım: Kendisinin olumsuz yönlerini, mükemmel halleriyle görünmez kılan insanlardan biri olduğunu düşünüyorum. Hep böyle şahane ve seksi kal, Channing!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here