GREY’S ANATOMY’E VEDA EDEN ÖNEMLİ OYUNCU KİM?

11 sezondur devam eden Grey’s Anatomy dizisinin, lezbiyen, eşcinsel ve trans karakterleriyle LGBT kitlenin en sevdiği hastane dizisi olduğu kesin.

(SPOILER ALERT: Haberin devamı diziye ait sürpriz gelişmeleri içerir)

Grey’s Anatomy’nin Perşembe gecesi (23 Nisan 2015) yayınlanan bölümünde araba kazasında yaralanan bir aileye yardım eden Doktor Derek Shepherd (Patrick Dempsey)’ın ölerek diziye veda etmesi tartışmalara yol açtı.

Dizinin merkezindeki en büyük aşk hikayesi olan Meredith ve Derek aşkı 11 sezon boyunca dizinin temelini oluşturmuş ve başlarına gelmedik kalmayan bu iki karakter her şeye rağmen evliliklerini yoluna koymayı başarmıştı.

Dizinin orjinal kadrosunda yer alan ve Derek Shepherd’ı canlandıran Patrick Dempsey’in farklı projelerde yer almak istediği bu sezon başından beri bilinmekteydi ancak sezon başında iki sezonluk kontrat yenilediği söylenince hayranları rahat bir nefes almıştı. Sezon ortasında ortadan kaybolan Derek karakteri yüzünden Dempsey’in dizideki akıbeti ile ilgili soru işaretleri ortaya çıkmıştı.

Dizinin dün yayınlanan bölümüyle Derek Shepherd’ın bir daha dönmemek üzere diziye veda ettiği kesinleşti.

Dizi geçen sezonun sonunda da yine önemli karakterlerden Christina Yang(Sandra Oh)’e de veda etmişti.

Dizinin yaratıcısı Shonda Rhimes’ın, dizi hayranlarının “Derek giderse diziyi izlemeyiz” tehditlerine ne cevap vereceği ise meçhul.