GRİNİN ELLİ TONU’NDAN DAHA SERT VE DAHA CESUR: OLAY KİTAP “MAESTRA”

Türkiye’de Okuyan Us tarafından yayınlanan “Maestra” isimli kitap gündüz sanat simsarı, gece eskort kız olan Judith’in sürükleyici hikayesini anlatıyor.

Çıktığı ilk haftada best seller olan, 38 ülkede piyasaya sürülen ve film hakları satılan olay kitap ‘Maestra’, Oxford mezunu seçkin bir akademisyen olan Lisa Hilton’un yazdığı bir erotik polisiye romanı.

Hürriyet’ten Aslı Barış, 40 yaşındaki Hilton’la kadın ve seks üzerine konuştu. İşte bu röportajdan dikkat çeken başlıklar.

 

‘Maestra’ çıkar çıkmaz herkes kitabı ‘Gri’nin 50 Tonu’ ile kıyaslamaya başladı. Sizce benzerlikler var mı?

-Bu soruyu kahramanım Judith gibi cevaplamak istiyorum. O,  hayalkırıklığı yaratan bir seks tecrübesinden sonra şöyle der: “Çok sıkıcı… Sıradaki!”  Birincisi, bu bir aşk hikâyesi değil, bir polisiye. Aşk hikâyesi bu kitabı alanlar, umduklarını bulamazlar. Kaldı ki ‘Gri’nin 50 Tonu’nda sert seks filan yoktu. Eğer Gri’nin 50 Tonu’ sertse bu kitap ne bilmem…

Sanırım ‘hisler olmadan seks’ konusu yüzünden ‘Gri’nin 50 Tonu’yla özdeş tutuyorlar…

-Şunu anlamıyorum: Neden James Bond’u izlerken “Acaba ne hissediyordur” diye sorulmuyor? Kadınız diye her türlü zevkin illaki hislerle mi alakası olması gerek? Bir kadın hislerini bir kenara koyup, sadece bedensel zevk yaşayamaz mı?

Nasıl yani?

-Örnek verelim, bir erkek aynı anda iki kadınla birlikte olma fantezisini kurabilir, bunu gerçekleştirebilir de… Bir kadın neden bunu yapmasın? Bir kadının da aynı anda birden fazla erkekle olma fantezisi yok mudur zannediyorsunuz? İhtiras, ihtirastır. Bu evrende her canlıda da bulunur. Cinsiyeti ne olursa olsun…  Ama bu durumu kabullenmemekte kadınların da suçu olduğunu söylemeliyim.

Ne açıdan?

-Çünkü itiraf etmiyoruz. Erkekler hislere bulaşmadan ‘sığ’  ve tamamen fiziksel ihtirasları olduğunu kabul ediyorlar. Ve hayatlarını buna göre yaşayabiliyorlar. Ama biz kadınlar, kabul etmiyoruz. “Biz bu kadar sığ değiliz” havalarına yatıyoruz. Ama kadın kadına, aklımızın içinde neler geçtiğini biliyoruz.

Röportajın tamamı BURADA