GALERİ: GYMSTOP’LA YAZA FORMDA GİRMEK İÇİN ÖZEL ANTRENMAN

Türkiye’nin eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone, Nisan 2016 sayısında yenileniyor. Müzikle yenilenmeyi seçen GZone, bu ay hem Türkiye’den hem de dünyadan sevilen isimleri yeni sayısında bir araya getirdi.

GYMSTOP işbirliğiyle hazırladığımız özel antrenman programı sayesinde yazın “BEN BURADAYIM” diyeceksiniz.

İşte bu özel yazının tamamı:

Sonunda yaz geliyor! Herkes vücudunu hızlı bir şekilde forma sokmak için spor ya da diyet yapıyor. Peki ya siz yaza hazır mısınız? Yazın denizden çıktıktan sonra plajda “Ben Buradayım” dercesine kendinizi göstermek istediğinizi biliyoruz. İşte GYMSTOP Fitness Eğitmenlerinden sizin için harika bir program: Tüm vücudunuzu çalıştırabileceğiniz hem güç hem de kardio içerikli bir antrenmana ne dersiniz?

Ağırlık ve kardio kombinasyonu ile yapacağınız antrenman, yalnızca kardio çalışması içeren bir programdan çok daha hızlı yağ ve kalori yakımına yardımcı olacaktır. Ancak yalnızca antrenman programınızdaki hareketleri yapmak yeterli değil, ayrıca dikkat etmeniz gereken, hareketler arasında bench’te oturarak dinlenmek yerine, hafif tempo ip atlayarak, pedal çevirerek ya da spor yaptığınız alanda sadece tempolu bir yürüyüşle vücudunuzu soğutmadan dinlendirebilmektir.

gym stop kupon

Şimdi gelelim “GymStop ile Yaza Hazırlık” programına!

1.The Battle Ropes

3 x 75 saniye

Omuz ve kol kaslarını hareketlendirin! Isınma için mükemmel bir başlangıç! Kalça dışarıda, dizler kırık duruş pozisyonunda halatı hızlı bir şekilde aşağı ve yukarı doğru sallayın.2.T-Bar Row

3 x 12

Sırt kaslarını güçlendirmek için birebir. Dizler hafif kırık pozisyonda ağırlığı aşağı ve yukarı doğru çekin.

3.Push-up

3 x 30

Klasiklerden vazgeçmeyin! Göğüs  kaslarını çalıştırın! Omuz genişliğinde açtığınız kollarınızı kırıp, düzleştirerek harekete devam edin. Dilerseniz  kollarınızı düzleştirdiğinizde kendinizi hafif yukarı iterek el çırpabilir, sonra tekrar eğilerek hareketinizi biraz daha zorlaştırabilir ve gögüs kaslarınızı daha sıkı çalıştırabilirsiniz.

4.Bar Fix Pull Up

3 x 12

Sırt ve üst kol kaslarınız için mükemmel şekillenme! Bar fix üzerinde kendinizi yukarıya çekin ve kontrollü bir şekilde aşağıya bırakın. Kendinizi yukarıya çektiğinizde başınız bar fix üzerine çıkana kadar yukarıda kalmaya çalışın.

5.Box Jump

3 x 12

Üst ön bacak ve kalça kaslarınızı çalıştırmak istiyorsanız harika bir hareket! Box üzerine zıplarken ve sonrasında box üzerinde, dengenizi korumaya dikkat edin.

6.Glute Ham Sit Up

3 x 40

Karın ve bel kaslarınızı güçlendirmek için zor ama kontrollü yaptığınızda güçlendirici bir çalışma. Hareketin kalkış ve inişlerinde kuvvetinizi karın kaslarınızdan almaya dikkat edin.

gym stop kupon

7.Rope Climbing

3 x 12

Halatla çalışmayı seviyoruz! Tüm vücudu çalıştırmak istiyorsanız atlayın halata!

8.Cable Squat

3x max

Yaza mükemmel bir kalça ile girmek istiyorsanız bu hareketi es geçmeyin! Sınırınızı kendiniz belirleyin!

9.Dead Lift

3 x 15

Cross training alanının vazgeçilmez hareketi! Bel kaslarını ne kadar güçlendirirseniz o kadar çok karın hareketi gelecek! Dead lift için ağırlık seçimini kendi kuvvetinize bırakıyoruz.

10.Muscle Up

3 x 15

Üst gövde şekillendirmede olmazsa olmaz! Omuzlar, kollar ve göğüs, hepsi birlikte çalışsın.

11.Swiss Ball Crunch

3 x 20

Kendinizi zorlayın! Karın kası yapmak kolay değil!

12.V-ups with Swiss Ball

3 x 20

Tüm karın kaslarınızı çalıştırmak için ideal bir hareket! Tekrarlar arasında kaslarınızı dinlendirmek için bacaklarınızı göğsünüze doğru çekip 30 saniye sağa sola doğru hafifçe sallanabilirsiniz.

13.Standing Crunch

Her iki taraf için 3 x 20

Karın kası istiyorsanız biraz daha hareket! Çapraz kol, çapraz bacak çekerek, hareketi her iki kol ve bacak için tekrarlayın.

14.Side Bend

Her iki taraf için 3 x 20

Biliyoruz bazılarınız seviyor ama simit bölgesinden kurtulmak isteyenler bu hareketi es geçmesin! Yan karın kaslarınızı güçlendirmek istiyorsanız ağırlığınızı vücut yapınıza göre seçebilirsiniz.

15.Swiss Ball Cross Body Crunch

3 x 30

Yazın favorimiz karın kasları! Pilates topu üzerinde, şınav çeker pozisyonda, karın kaslarınızı sıkıştırın. Belinizin topun tam üzerine gelmesine dikkat edin.

16.Swiss Ball Double Tuck

3 x 15

Alt karın için zor ama mükemmel şekillendirici bir hareket! Topun üzerine çıkarken yavaş bir şekilde üst vücudunuzdan ayak bileklerinize doğru, omuz genişliğinde açtığınız kollarınızdan destek alarak ilerleyin. Topun üzerine sıkıştırdığınız ayaklarınızdan kuvvet alarak da topu karnınıza doğru çekin ve tekrar uzatın!

gym stop kupon

Hepimiz duymuşuzdur herhalde; sadece spor ya da sadece diyet, hayallerinizdeki vücuda sahip olmanıza yardımcı olmaz! Unutmamanız gereken, vücudunuza uygun bir antrenmanı ve düzgün beslenmeyi birlikte gerçekleştirebilmek.

“Gymstop ile Yaza Hazırlık” programı yanı sıra, kilo vermek ve düz bir karına sahip olmak için size yardımcı olabilecek 10 sağlıklı atıştırmalık seçtik. İşte olmazsa olmaz, kolay atıştırmalıklar;

  1. Tarçın ile yulaf: Güne mükemmel bir başlangıç! Tüm gün  tok tutar ve içerisindeki termiyonik özelliğe sahip tarçın sayesinde de metabolizmanızı hızlandırır.
  2. Greyfurt: Kan şekerini düşürmeye yardımcı olur, böylece bir yandan yağ yakımına yardımcı olurken diğer yandan metabolizmanızı hızlandırır.
  3. Kırmızı Biber: Vücudunuzdan atamadığınız inatçı yağları yakmada etkili bir özelliğe sahiptir.
  4. Badem: Harika bir protein deposu! Hem tok tutar hem de metabolizmanızı harekete geçirir.
  5. Somon: Omega-3 bakımından zengin olan somon, yağ yakımında çok yararlıdır.
  6. Avokado: Bir çeşit yağ olarak da düşünebilirsiniz! Vücudunuzun enerji üretmesi için gerekli olan, faydalı bir yağ!
  7. Yaban Mersini: Düşük kalorili bir atıştırmalık! Enfes! Yaban mersini, şeker seviyesi çok düşük olan bir antioksidandır. Her gün bir avuç tüketmekte fayda var!
  8. Yeşil çay: Doğal kafein içeren yeşil çay gün boyu sizi enerjik tutar ve metabolizmayı harekete geçirerek yağ yakımına yardımcı olur. Yeşil çay, ayrıca barındırdığı antioksidan ile doğal bir detoks etkisi yaratır.
  9. Tavuk: Harika, yağsız bir protein deposu! Diyetiniz esnasında daha çok protein almanızı sağlarken aynı zamanda düşük karbonhidrat seviyesi ile sağlıklı kilo kontrolüne yardımcı olur.
  10. Tatlı Patates: Kan şekerinizi stabil tutmaya yardımcı olurken metabolizmanızın daha iyi ve hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Spor ve diyet hakkında danışmak istediğiniz tüm diğer konular için www.gymstop.com’u ziyaret edip bize ulaşabilirsiniz.

KAMPANYA

GYMSTOP’tan Gzone Mag okurlarına, Online Üyeliklere Özel %5 İNDİRİM!

Kampanya Kodu*: GZONEMAG

*Kampanya kodu sadece www.gymstop.com üzerinden gerçekleştirilen online üyeliklerde geçerlidir.

* Kampanya, Ataköy, Florya ve Eyüp kulüplerinde geçerlidir.

* Son Kullanma Tarihi: 31 Mayıs 2016

* Kampanya kodu tüm kulüp online üyeliklerinde geçerlidir.

Bu özel yazıyı okumak ve bu ayın diğer tüm içerikleri için GZONE DERGİ’NİN “NİSAN 2016” SAYISINI

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

(Nisan 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Click To Read”e ya da alttaki kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)

gzone indir ikon

google

apstore
(Nisan 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Read Now” a ya da dergi kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)