GZONE PRIDE ART & DESIGN MAĞAZASI İHTİYACI OLAN LGBTİ+’LARA YARDIM EDECEK

Bağımsız sanatçıların eserlerinin satış gelirinin en az yüzde 25'lik kısmının ihtiyaç sahibi LGBTİ+lara bağışlanacağı GZone Pride Art & Design Mağazası açıldı.

Shopier’de açılan GZone Pride Art & Design Mağazası, sanatın, müziğin, eğlencenin, kısaca hayatın tüm tatlarının yok edilmeye çalışıldığı bugünlerde, hem bağımsız sanatçıları hem de ihtiyaç içinde olan LGBTİ+’ları destekleme arzumuzla oluşturuldu.

Bu mağazadan satın alınan her ürünün en az yüzde 25’lik kısmı, gelir ve giderlerini şeffaf olarak yürüteceğimiz GZone İhtiyaç Fonu’na* yapılacak bağışlarla, ilgili dönemde ihtiyaç içinde olan LGBTİ+ bireylere, kalan kısmı da eser sahibine gidecektir.

GZone editörlerinden Yeşer Sarıyıldız küratörlüğünde açılan bu mağazada Art Also Studio, Ender Diril, Fatma Kurmaz, Füsun Yarpınar, Hatice Gökçe, Kika, Kiki Cicinash, Kingnaked, Mine Söğüt, Rahime Orak, Renklidağ Studio, Seren Borvalı, Studio Deka, Uluç Özcü gibi bağımsız sanatçıların eserleri yer alıyor.

Bu mağazaya ulaşmak için TIKLAYIN

*GZone bu projeden herhangi bir kazanç veya kar amacı gütmemektedir ve hiçbir şekilde bir kazanç sağlamaktadır. Sadece bu proje için açılan GZone İhtiyaç Fonu banka hesabında biriken paraların ilgili kısmı sanatçının kendisine, eser satışından kalan en az yüzde 25’lik kısım ise o ay bir mağduriyet yaşamış, ihtiyaç içinde kalan bir LGBTİ+ kişiye bağışlanacaktır. Eğer o ay bağış yapılacak bir isim bulunamaz ise bağış için ayrılan rakam bir sonraki aya devredilecektir. Fonda biriken rakam ve o ay kime bağışlanacağı bilgisi, her ayın ilk 1 ila 10’uncu günü arasında GZone Twitter hesabından ve GZone Instagram Storysinden duyurulacaktır.

**GZone Pride Art & Design logo tasarımı için Ender Diril’e teşekkür ederiz.