GZONE RAINBOW ANTHEMS VİDEOSU “ATİYE-MAAZALLAH” ALTIN KELEBEK ADAYI

GZone’un ikinci albümünü Sony Music Türkiye ile hazırladığı Rainbow Anthems projesinin şarkısı, Atiye’nin seslendirdiği “Maazallah” Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “En iyi video klip” dalında aday oldu. 

Atiye-Maazallah şarkısına “EN İYİ KLİP” dalında oy vererek LGBT görünürlüğünü hedefleyen bu projeyi desteklemek için tıklayınız. 

Türkiye’de insan özgürlükleri ve LGBT görünürlüğü için hazırlanan, GZone Rainbow Anthems projesinin ikinci ayağı olan derleme albüm “Gzone Rainbow Anthems Vol.2” LGBT dünyasına ilham olmuş, en popüler, 17 orijinal yabancı şarkı yer almıştı.

Sony Music Türkiye ve Türkiye’nin LGBT içerikli yaşam dergisi GZone’un beraber hazırladıkları bu albümün sürprizi ise Atiye yorumuyla yeniden hayat bulan bir Bülent Ersoy klasiği, Maazallah oldu.

Türkiye’nin en modern ve güçlü kadın seslerinden Atiye, daha önce Bülent Ersoy’un seslendirdiği, Türkçe sözleri ünlü söz yazar ve besteci Şehrazat’a ait olan “Maazallah” isimli şarkıyı, Catwork’e ait yeni düzenlemesi ile “Gzone Rainbow Anthems Vol.2” için özel olarak yeniden seslendirmişti.

Atiye, insan özgürlükleri ve LGBT görünürlüğü için hazırlanan “Gzone Rainbow Anthems Vol.2” projesinin çıkış şarkısı “Maazallah”ın video klibinde LGBTİ’lere selam çakmış ve şarkının söz yazarı Şehrazat, şarkının Türkçe sözlerini Türkiye LGBT dünyasına hediye ederek örnek bir davranışta bulunmuştu.

Şarkının Umut Eker yönetmenliğinde çekilen video klibi Tv kanallarında ve YouTube’da 20 Milyon organik izleme ile büyük ilgi uyandırmış ve 2017’nin ilk yarısı boyunca listelerden inmemişti.

Atiye, klipte giydiği gökkuşağı renkli harflerle yazılan “We Are One- Hepimiz Biriz” isimli pelerinle LGBTİ bireylere selam gönderdi ve herkesin eşit olduğunun altını çizmişti. 

“Maazallah” videosu önümüzdeki günlerde yapılacak 2017 Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “En iyi video klip” dalında aday oldu. 

Atiye-Maazallah şarkısına “EN İYİ KLİP” dalında oy vererek LGBT görünürlüğünü hedefleyen bu projeyi desteklemek için tıklayınız. 

İşte bu video: