HABER SPİKERİ SHEPARD SMITH CİNSEL YÖNELİMİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

FOX TV’nin açık eşcinsel haber spikeri Shepard Smith, uzun bir aradan sonra cinsel yönelimini açıkça yaşaması ile ilgili konuştu. 

Geçtiğimiz gün ABD’de University of Mississippi’s Meek School isimli gazetecilik okulunda konuşma yapan Smith, öğrencilerin cinsel yönelimi ile ilgili sordukları sorulara açık yüreklilikle cevap verdi. ”Yaklaşık 8-8 yıl önce doğrularımı gizlemeksizin, şeffaf yaşamaya karar verdim.” sözleriyle cinsel yönelimi hakkında sorulan soruya cevap veren ünlü haber spikeri, eşcinsel olarak açılmasının iş dünyasına olan etkilerinden de bahsetti.

 

 

”Hayatımda bir süre sadece seyahat ederek geçti. Meslektaşlarım çocuklarına, ailelerine ya da evcil hayvanlarına dönüyorlardı. Benim ise bu gibi sorumluluklarım yoktu. Bu durum tabii ki ortalıkta bazı soruların dolaşmasına sebep oldu. Bu sorular benim kendime bile cevap vermeye çekindiğim sorulardı. Eşcinsel olarak açıldıktan sonra çok daha az seyahat eder, meslektaşlarımla çok daha yakın temasta olmaya başladım. Artık yaşadığım hayatı gizlememe gerek yoktu. Tabii bu durum seyahatlerimde de bir azalma olmasına sebep oldu.” cümleleriyle açılmanın hayatını nasıl etkilediğini açıklayan spiker, gizli kalmanın sadece kişinin kendisini gerdiğini açık açık anlattı.