HALA TANIŞMADIYSANIZ, İŞTE POP MÜZİĞİN GELECEKTEKİ KRALİÇELERİNDEN BİRİ: AVA MAX

2018'de adım attığı müzik dünyasındaki çıkışını istikrarlı şekilde sürdüren yıldız Ava Max'i yeni albümünün hemen öncesinde daha yakından tanıyalım istedik.

Atlantic Records un yeni yıldızı Ava Max 2018 yılında ilk single çalışması “My Way”yı digital platformlarda müzik severlerin beğenisine sunarak adını duyurmuştu. Farklı ve etkileyici ses rengine zenginliğine sahip Ava Max, kısa zamanda elde ettiği başarıyla, Amerika’da yıldızı yükselen pop starları arasında gösterilmeye başlandı.

Arnavut göçmeni bir ailenin kızı olan AVA MAX, Wisconsinde doğdu, Virginia’da büyüdü. Yeteneğini operacı olan annesinden alan, lise yıllarından itibaren birçok müzikallerde yeralarak, çocukluk hayalinin gerçekleştiren AVA MAX planladığı müzik kariyeri için şöyle demişti: “ Kesin, net ve söyleneyeceği belli bir konuşma gibi, hiçbir sesi dinlemek zorunda kalmayacağım yepyeni bir şarkıya ihtiyacım vardı. Kim olduğum ve ne istediğim konusunda gerçekten çok kararlı olmalıydım ve bunu kendime hep hatırlattığımda, bu şarkının benim için doğru olduğuna karar verdim. Çünkü bu benim ilk single çalışmam. Şöyle söyleyebilirim ki; her şeyi kendi yolumla yapacağım.

Müzik kariyerine 2018’de yayınladığı “Sweet But Psycho”, “Make Up” gibi şarkılarla devam eden Ava Max, 2019’da da “Slow Dance”, “Torn”, “On Somebody” ve “Salt” gibi sessiz ve derinden ilerleyerek listelerde kendisine yer edindi.

En büyük çıkışını 2020’nin ilk yarısında yayınlanan “Kings & Queens” ile yapan Ava Max, kuir camianın da çok sevdiği bu şarkıyla müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırdı. Kings & Queens aylardır TikTok’un en popüler şarkıları arasında yer alıyor.

Bu şarkıdan sonra hiç hızını kesmeden “Who’s Laughing Now” ve geçtiğimiz haftalarda yayınlanan “OMG What’s Happening” gibi hitlerle iddialı çıkışlarına devam eden Ava Max, 18 Eylül Cuma günü ilk albümü “Heaven and Hell”i yayınlayacak.

15 şarkıdan oluşan bu iddialı albümde Ava Max, hem önceki hitlerini aynı yerde toplamış olacak hem de kısa sürede oluşan hayran tabanının merakla beklediği yeni şarkılarını dinleyiciye sunacak.

Son yıllarda hayli kurak olan pop müzik piyasası, Warner Music ve Atlantic Records’un da desteğiyle öne çıkan Ava Max ile yeni bir yıldız kazanmışa benziyor.

Ava Max’i henüz keşfetmediyseniz onu Spotify’daki bu listeden dinleyebilirsiniz

Ava Max’in son albümü HEAVEN AND HELL’e aşağıdan Spotify üzerinden ya da diğer platformlardan dinlemek için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.