“HAMAM” SERGİSİ LGBTİ+ VE CİNSİYET ROLLERİNDEKİ SINIRLARI SORGULUYOR

Sanatçı Ahmet Rüstem Ekici’nin “Hamam” sergisi, toplumun sessiz kalmayı öğrettiği LGBTI+ ve cinsiyet rollerindeki sınırları sorguluyor.

Galeri Bu Pavilion 09.11.2019 – 07.12.2019 tarihleri arasında Ahmet Rüstem Ekici’nin “Hamam” sergisine ev sahipliği yapıyor. 

Sanatçı Ahmet Rüstem Ekici’nin “Hamam” sergisi, mekânın toplumsal hafıza ve sosyal yaşamdaki temsiliyeti üzerine odaklanıyor. Sergi beden ve cinsel yönelim bağlantılarıyla birlikte hamamın kamusal karşılıklarını irdeliyor.

“Hamam” kültürü her daim sosyalleşmeye, isyanlara, örgütlenmelere, zevke, şifaya, cinayetlere, efsanelere ev sahipliği yaparken sanatçı Ahmet Rüstem Ekici’nin bakış açısıyla başka boyutlara taşınıyor. Sanatçının kişisel deneyimleri ve toplumun sessiz kalmayı öğrettiği LGBTI+ ve cinsiyet rollerindeki sınırlar, arkeolojik nesneler olan mozaiklerle beraber bilindik formlarından farklı yoğruluyor. “Hamam” böylelikle görülmedik hikayeleri anlatırken interaktif bir mekân sunuyor. 

Sergi Ahmet Rüstem’in son dönemlerde üzerine yoğunlaştığı 3D animasyon, tekstil baskı, seramik, 3D print, gibi güncel tekniklerle ürettiği çalışmaların yanı sıra, tamamı AR ile ilişki kuran ilk sergi olma özelliğini taşıyor. 

Hamam sergisi, 09.11.2019 – 07.12.2019 tarihleri arasında, Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. 

Açılış: 09.11.2019 / Cumartesi | 18.00 – 21.00