HANDE YENER’DEN HOMOFOBİYE KARŞI ÇIKAN MURAT DALKILIÇ’A TEPKİ

Hande Yener, İntizar ile ilgili homofobik tutumda bulunan ortak yapımcıları Polat Yağcı'ya tepki gösteren Murat Dalkılıç'ın yeni şarkısının aynı yapım şirketinden çıkmasını eleştirdi.

Hande Yener, İntizar ile ilgili homofobik tutumda bulunan ortak yapımcıları Polat Yağcı’ya tepki gösteren Murat Dalkılıç’ın yeni şarkısının aynı yapım şirketinden çıkmasını eleştirdi.

Şarkıcı Murat Dalkılıç, geçtiğimiz Temmuz ayında ortaya çıkan ve şarkıcı İntizar’ın yapım şirketi Poll Production’un patronu Polat Yağcı tarafından homofobik şekilde manevi linçe uğramasına sebep olan olaylar zincirinde sessiz kalmamış ve Poll Production’ı kast ederek “Maalesef seninle aynı çatı altında olmaktan gurur duyamadım ve duyamayacağım” demiş ve İntizar’a destek vermişti.

Murat Dalkılıç’ın geçtiğimiz hafta çıkan son şarkısı “Son Liman” Dalkılıç’ın uyması gereken sözleşme gereğince Poll Production’dan yayınlanınca, aynı şirketin sanatçısı Hande Yener, Dalkılıç’a tepki gösterdi ve şu sözleri paylaştı “Murat’ı severim!! Ama birlikte çalışmaktan gurur duymadığı @pollproduction ‘dan şarkı çıkarmış! Hayırlısı olsun…”

İntizar konusunda, olayın gündemde olduğu dönemde homofobik yapım şirketinin yanında duran Hande Yener’e en sert tepki ise şarkıcı Arto’dan geldi. Arto “Ben de Hande Yener’i severim ama kusacak kadar nefret ettiği Demet Akalın’ı nikah şahidi yapmak istiyormuş. E madem öyle ona da hayırlı olsun di mi @muratdalkilic ” diyerek olaya tepki gösterdi.

Hande Yener bu paylaşımını sonradan sildi ancak bu paylaşım ve ona verilen tepkiler aşağıdadır.