HARİTA UYGULAMASI HERE SAMSUNG İÇİN GELİYOR

Bundan birkaç yıl önce Nokia harita servisini yenileyerek HERE adını vermişti. Bu servisle hem harita uygulamaları hem de lokasyon bazlı bir navigasyon hizmeti vermeye başlamıştı.

HERE, resmi blogu üzerinden yaptığı iki açıklamayla  iki farklı platforma daha gireceğini duyurdu.

İlk müjde olarak HERE uygulamasının artık Samsung Galaxy akıllı telefonlar için piyasaya çıkacağını duyuran firma ikinci olarak Tizen tabanlı akıllı saat Galaxy Gear S’te artık bir HERE uygulamasının bulunacağını açıkladı.

HERE’ın en önemli avantajlarının başında offline olarak çalışabilmesi geliyor. Bu özelliği kullanmak için daha önce GPS kullanmak istediğiniz şehrin harita dosyalarını indirmeniz yeterli. Böylece internet kullanmıyor olsanız dahi HERE’ı aktif şekilde kullanabiliyorsunuz. HERE içinde, navigasyon ve harita desteğinin yanı sıra, bazı belirli şehirlerde trafik bilgisi ve toplu taşıma araçları bilgisi de geçiliyor.

Samsung Gear S için geliştirilen HERE uygulaması da aynı şekilde offline ve bir telefona bağlı olmaksızın çalışabiliyor. Örnek vermek gerekirse spora giderken akıllı telefonunuzu yanınıza almasanız dahil akıllı saat üstünden HERE uygulamasını kullanabiliyorsunuz.