HAYRETTİN TAŞKAYA’DAN YENİ TEKLİ: AYAYAY

Star Akademi yarışmasındaki çıkışı tanıdığımız Hayrettin Taşkaya, yeni çalışması “Ayayay”ı çıkardı. 

Kendini uzunca bir süre İç mimarlığa adayan Hayrettin sessizliğini bozup, 9 – 6 çalışmaya hayır diyerek müziğin kollarında kanatlanıyor. Ayayay isimli 2. single’ı ile çıkış yapmaya hazırlanan Hayrettin tasarımlarıyla ve müziği ile bizlere yeni diyarların kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Hayrettin Taşkaya Kimdir?

Hayrettin Taşkaya 1988 yılında Mersin’de bakkal olan dedesinin ismi ile dünyaya geldi. İlkokuldan sonra Güzel Sanatlar Lisesi’nde tahsiline devam eden Hayrettin lisede resim bölümü okudu. Bir yandan da müzik hocalarının yönlendirmesi ve annesinin aldığı hediye flütle müziğin dünyasında kendine yeni bir pencere açtı.
Anadolu Üniversitesi İç Mimarlık bölümüne başlayan Hayrettin, lise yıllarındaki Delgeç isimli gurubundan sonra Üniversite yıllarında KaraBüyü isimli grubunu kurup bir yandan mimarlık eğitimi alırken bir yandan da müzik çalışmalarına devam etti.
KaraBüyü grubuyla beraber 2008 yılında YarisFest’te ilk 10 da yer alıp, bu yarışmada kaydedilen videolarıyla 2009 yılında Patlican müzik yarışmasının kazananı oldular.
Farklı disiplinleri bir arada kullanan Hayrettin yaptığı müzikleri görsel tasarımlarla desteklemeye devam ediyor.
Star akademi yarışmasında 10 hafta yarışan Hayrettin burada da kendi tarzıyla çok konuşuldu. Yarasa formlu mikrofonları, kostümleri ve makyajıyla en ilgi çeken yarışmacılardan biri oldu. Yarışma sonrasında yayınladığı ”Seni Arzuluyorum” şarkısı büyük ilgi görmeye devam ediyor.