HEAVY METAL, DÖVÜŞ SANATLARI, CROSS-DRESSING TEK BEDENDE: LADYBEARD

GZone Dergi yazarlarından Yeşer Sarıyıldız, GZone Dergi Eylül 2015 sayısı için LadyBeard’ı kaleme aldı. Gelin Heavy Metal, dövüş sanatları, aktörlük, cross-dressing, dövüş ve sakalın harmanlandığı bu ilginç karakteri, Eylül 2015 tarihli dergimizde yayınlanan bu yazıyla yakından tanıyalım:

Hazırlayan:Yeşer Sarıyıldız

İstediği gibi yaşayan, içinden geldiği gibi giyinen insanları görünce iç çekip özeniyor musunuz? O halde siz de, Türkiye’de yaşıyor olmalısınız. Mesela biz hala “böyle siyah çarşafların içine bikini giyiyolarmış yea” falan gibi spekülasyonlarla vakit geçirirken, elin oğlu hem dövüş sanatı ustası, hem metalci bir müzisyen olup cross-dressing ile feminen bir görüntüye bürünebiliyor. Tüm bunların abartı olduğunu düşündüğünüzü duyar gibiyim; ancak gerçekten ironi falan yapmaya çalışmıyorum. Tam da bu noktada, hepimizin Richard Magarey, nam-ı diğer Ladybeard ile tanışma vakti geldi de geçiyor bile.

Fotoğraflarda gördüğünüz sevimli adam, yani Ladybeard, Japonya’da yaşayan bir Avustralyalı; ancak son zamanlarda ünü Japonya sınırlarını hızla aşıyor. Ladybeard’ın bu kadar duyulmasının tek nedeni cross-dressing değil elbet. Adam aynı zamanda güreşçi, dövüş sanatları ustası, metalci bir müzisyen ve aktör. Yani bu kadar duyulmasının nedeni hem ünlü hem de cross dresser olması. Japonya’da yaşayan bir Avustralyalı olup on parmağında on marifet de olsa, yine de hiçbir yeteneğinin parlak saçları ve seksi amigo kıyafetleri kadar ilgi çekmediği kesin. Tek nedenin bu olmadığı, ama asıl nedenin bu olduğu konusunda, hepimiz hemfikiriz sanırım.

Tüm yetenekleri, cross dressing ile birleşince bir idol haline gelen Ladybeard, Tokyodesu’ya durumu “Yıllardır partilere ve rock showlarına elbiseler giyiyorum. Bu hem benim için eğlenceli hem de insanlar partide elbise giymiş bir adam varken daha çok eğleniyorlar.” şeklinde açıklıyor. Mantığı bu kadar basit ve güzelken, tabi ki de ekliyor: “Birkaç kez saldırıya uğradım; ama bunun garip olduğunu söyleyemeyiz, en azınan Avustralya’da.”

Ladybeard, 23 yaşında, kung fu filmlerinde oynamak için Avustralya’dan Hong Kong’a geliyor; çünkü o bir dövüş sanatları ustası. Her zaman profesyonel güreşe ilgi duyduğunu söylüyor, çünkü ona göre sevdiği her şey bir arada; rol yapmak, dövüş sanatı, karakter performansı ve geri kalan her şey. Daha sonra, güreşe başladığında, ringe çıkarken elbise giymeye karar veriyor ve ringteki adını Ladybeard yapıyor. Bizim ülkemizde olsa, ringten yumruklarla indirilecekken, dünyanın başka bir yerinde herkes buna bayılıyor.

Daha sonra, güreşmeye devam ederken, yaptığı anormallikler yetmezmiş gibi, bir taraftan da heavy metal söylemek istiyor ve Ladybeard adını kullanmaya devam ediyor. Sonuçta Ladybeard olarak fanları oluşmuş ve ordan yürümek istiyor. Evinde ailesinin dizinin dibinde oturup başklarının istediği hayatları yaşamak yerine, elbise giyerek pop şarkılara metal cover’lar yapıyor. İnsanlar her show sonrasında yanına gelip ona Japonya’ya gitmesi gerektiğini, Japonların buna bayılacağını söylüyor. İnsanlar haklılar, en çok Japonlar garip şeylere bayılır. İnsanların haklılığı da kısa sürede ortaya çıkıyor ve Japon dergilerinde yer almaya başlıyor. 2 teenage kız ile birlikte, Ladybaby single’ını çıkarıyorlar. O günden beri konserden konsere koşan Ladybeard, Rei ve Rie, popülaritelerinin ve cüzdanlarının gittikçe kabarıklaşmasının tadını çıkarıyorlar.

Bu üçlünün ilk kliplerine şuradan ulaşabilirsiniz, ben bir babaanne gibi “Bu ne biçim müzik” diye çığlık atmış olsam da, siz yine de bir bakın. Bakarken, nolur nolmaz, mouse’unuz ses tuşunun üzerinde olsun ki, hızlıca kapatıp klibe sessiz devam edebilin. Sonuçta, hiç birimiz feminen elbiseler giyen bir dövüş ustasından normal bir müzik beklemesek de.. tövbeler olsun arkadaşlar, dinlerken cips reklamlarındaki teyze gibi hissettim kendimi yemin ediyorum ya. Yine de Ladybeard’I destekliyor ve “May the force be with you” diyerek selamlıyoruz.

 

BU MAKALE GZONE DERGİ EYLÜL 2015 SAYISINDA YAYINLANMIŞTIR.

DERGİYİ AŞAĞIDAN HEMEN OKUYABİLİR, İNDİREBİLİR VEYA MOBİL UYGULAMALARIMIZDAN OKUYABİLİRSİNİZ

gzone indir ikon

google

apstore