HEDWIG AND THE ANGRY INCH SONBAHARDA YENİDEN İSTANBUL SAHNELERİNDE

İlk defa Türkçe olarak sahnelenen tüm zamanların en iyi Rock Müzikali “Hedwig and The Angry Inch” geçtiğimiz Mayıs ayındaki ön gösterimlerinden sonra Ekim ayı boyunca tiyatroseverlerle buluşacak. 

Sinema Filmi, Sundance ve Berlin Uluslararası Film Festivali dahil olmak üzere sayısız festivalde 22 ödül toplayan ve Altın Küre’ye aday olan; sahne versiyonu 4 Tony, 2 Obie, ve 2 Drama Desk ödülüne layık görülen bu muhteşem müzikal, İstanbul’lu sanat severlerle buluşuyor.

Dünyanın dört bir tarafında defalarca sahnelenen Glam Rock Müzikali Hedwig ve Angry Inch, Doğu Alman şarkıcı Hedwig’in ve orkestrası Angry Inch’in dünya turnesini konu ediyor. Sinema uyarlaması ile Sundance’i kasıp kavuran kült Broadway müzikali ilk kez Türkçe uyarlaması ile Kazan Dairesi bünyesinde sahneleniyor.

Barış Arman tarafından yönetilen, Yılmaz Sütçü‘nün çevirisini yapıp şarkı sözlerini yazdığı, ünlü tasarımcı Tanju Babacan‘ın kostüm tasarımını, Dilek Tekintaş‘ın dramaturjisini üstlendiği HEDWIG VE ANGRY INCH‘in sahne tasarımı sanatçı Cemal Yiğit Sütçü’ye, koreografisi ve müzik direktörlüğüDidem Atasoy‘a, ışık tasarımı Önder Arık’a, ses tasarımı ise Timuçin Aksuer’e ait.

HEDWIG GERÇEKTEN DE SONUNDA İSTANBUL’DA yazısı için tıklayın

Trans şarkıcı Hedwig rolü, oyuncu ve müzisyen Yılmaz Sütçü tarafından canlandırılırken, Yitzhak karakteri ise oyuncu, müzisyen ve dansçı Ayşe Günyüz ile can buluyor. Angry Inch orkestrası iseEngin Özşahin, Sinan Altıparmak, Necmi Taşkıran, Eren Turgut, Can Kalyoncu‘dan oluşuyor.

`Hedwig ve Angry Inch – Glam Rock Müzikali from Kazan Dairesi on Vimeo.

GZone’un da gururla basın sponsorları arasında yer aldığı oyunun şimdilik belli olan sahne ve saatleri şu şekilde:

04 Ekim 20:30 Moda Sahnesi
14 Ekim 20:30 Trump Towers Sahnesi
28 Ekim 20:30 Trump Towers Sahnesi