HEP AYNI MÜZİK LİSTELERİNDEN SIKILDIYSANIZ: İŞTE DEEZER FLOW

Müzik dinleme uygulamalarının genelde kendisinin ön plana çıkartmak istediği şarkıları empoze etmesinden sıkılanlardansanız size güzel bir haberimiz var: Deezer Flow.

Müzik dinleme uygulamalarının, özellikle son 5 yıldır hayatımızdaki yeri tartışılmaz bir noktaya geldi. En yeni şarkıları bu uygulamalardan yakalamak dışında, eskiden cd veya kasetlerde dinlediğimiz veya radyoda çalması için yolunu gözlediğimiz şarkıları da hatırlamak hayli keyifli oluyor.

Müzik uygulamalarının sektörü domine etmesi aslında farklı sorunlara da yol açtı. Kullanıcılar bazı müzik uygulamalarının öne çıkardığı tür ve şarkıları daha öncelikli olarak gördüler ve dolayısıyla kişinin kişisel zevkindeki kataloğu hayli kısıtlı kaldı. Özellikle Türkiye’deki Hot 50 gibi listelerde sürekli rap müziğin yer alması, sadce en çok tüketilen müzik türünün kullanıcıya dayatılmasına yol açtı.

Türkiye’de eskisine göre çok daha aktif olan müzik dinleme uygulaması Deezer, işte tam bu noktada büyük önem taşıyor. Deezer’ın kullanıcılarına sunduğu FLOW özelliği, akıllı yapay zekası sayesinde kullanıcıların her dinleyicinin benzersiz müzik DNA’sı olduğuna inanıyor ve bunun için kişiselleştirilmiş müzik keyfini sunmayı amaçlıyor.

Deezer yazılımcıları tarafından geliştirilen bir algoritma ile Deezer müzik editörlerinin önerdiği ve kullanıcıların sevdiği şarkıların listesini sunan Flow, her kullanıcıya özel olarak sonsuz çalma listesi oluşturuyor. Müzik türüne ya da sanatçıya göre önerilerde bulunmak yerine Flow, neleri beğendiğiniz, arkadaşlarınızın neler dinlediği, şu sıralar en popüler neler var gibi bir çok farklı faktörü değerlendiriyor. Tabi buna ek olarak yerel editörlerimizin önerilerini de göz önünde bulunduruyor. Deezer’ı ne kadar çok kullanır ve Flow’a hangi şarkıları beğendiğinizi ya da beğenmediğinizi ne kadar çok söylerseniz deneyim o kadar iyi bir hale geliyor.

Flow’un yanı sıra Deezer kullanıcıların müzik keyfini en üst seviyeye çıkarmak için bir dizi benzersiz özellik sunuyor:

● Lyrics- şarkı sözleri özelliği şarkının sözlerini eş zamanlı olarak takip etmenizi sağlıyor.

● Songcatcher: Uygulama içi bu özellik bulunduğunuz ortamda çalınan şarkının ne olduğunu buluyor ve eğer istenirse direkt olarak kişisel arşive alınmasını sağlıyor.

● Dark mode- gece modu kullanıcıların istediklerinde koyu renkli arka plana geçmelerini sağlıyor.

● Channels (Kanallar), kullanıcıların yeni içerikleri kategori ve türe göre aramayabilmelerini ve keşfetmelerini sağlıyor. Deezer 20’nin üzerinde müzik kategorisi, haber, podcast, okasyon ve tercih tabanlı özel yapım içerik kanalına sahip bulunuyor.

● Daily mixes (Günlük miksler) kullanıcıların hafta boyunca dinlediği şarkılardan esinlenmiş yeni 40 şarkı önerisi listesidir.

● Discovery (Keşif )bölümü her hafta güncelleniyor ve kullanıcılara daha önce hiç Deezer üzerinde dinlemedikleri ancak zevklerine uygun parçalar sunuyor.Deezer’ı ilk kez yükleyen kullanıcılar 3 ay boyunca Deezer Premium’u ücretsiz olarak deneyebiliyor ve en iyi müziklerin tadını reklamsız, sınırsız atlama ve indirme özelliği ile kullanabiliyor.

Hemen DEEZER’la tanışmak ve bu şahane özellikleri 3 AY boyunca ücretsiz kullanmak için buraya tıklayın.

DEEZER LGBTİ+ TOPLULUKLARI DESTEKLİYOR

DEEZER uygulaması geçtiğimiz Haziran sonunda online olarak yapılan 6 saatlik Deezer Pride Festival’de Big Freedia, Kany García, Bright Light Bright Light, and Valentina (RuPaul’s Drag Race) gibi isimlere yer vermişti ve Pride ayını aşağıda yer alan, 40 kuir sanatçının katıldığı “Pass the Flag” videosuyla kutlamıştı.

GZONE’un Türkiye’den ve dünyadan kuir sanatçıları, kuir ikonları ayakta alkışladığı ve onların en renkli şarkılarına yer verdiği PRIDE FEVER listesine ulaşmak için TIKLAYIN.

Hemen DEEZER’la tanışmak ve bu şahane özellikleri 3 AY boyunca ücretsiz kullanmak için buraya tıklayın.