HEPİMİZİN ÖZGÜRCE YÜRÜMESİ İÇİN, YARGILANAN ODTÜ UNİKUİR AKTİVİSTLERİNİ DESTEKLEYİN: #BENİMONURYÜRÜYÜŞÜM #ODTÜRENGİNEKAVUŞSUN

ODTÜ UniKuir aktivistleri LGBTİ+ Onur Yürüyüşü gerçekleştirdiği için 10 Aralık’ta yargılanıyor. Kamuoyu oluşturarak onları destekleyebilirsiniz.

ODTÜ UniKuir aktivistleri LGBTİ+ Onur Yürüyüşü gerçekleştirdiği için 10 Aralık’ta yargılanıyor. Onların davasına destek vermek ve kamuoyu oluşturmak için yardım rica ediyoruz. Bu davadaki karar tüm Onur Yürüyüşleri’nin engellemesine yasal zemin hazırladığı için çok önemli. Arkadaşlarımızın hapis cezası tehlikesi de var.

18 Kasım Çarşamba günü (yani bugün) 21.00’de TT hedefimiz var. Konuyu neden desteklediğinizi özetleyen bir paylaşım olabilir.

Etiketlerimiz: #BenimOnurYürüyüşüm ve #ODTÜRengineKavuşsun

İşte ODTÜ UniKuir aktivistlerinin çağrısı:

ODTÜ LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nün 10 Aralık’ta karar duruşması olması beklenen duruşması görülecek! Biz de Ünikuir Derneği olarak bu davaya dikkat çekmek için bir kampanya yürütüyoruz.

LGBTİ+ların herkesle eşit haklara sahip olması ve baskılara karşı sesimizi duyurmak için desteğinize ihtiyacımız var. İnsan Hakları Günü’nde insan haklarımız yargılanıyor ve biz bunu daha fazla insanın duymasını istiyoruz!

Kampanyamızda sizlerin paylaştıkları veya bize gönderdiğiniz videoları şurada aşağıda göreceğiniz örnekteki formata çevirip sesimizin duyulması için sosyal medyada yayınlayacağız. Örnek videoyla nasıl bir formatta video istediğimizi görebilirsiniz.

Kampanya çağrımız aşağıdadır:

En temel hakkımızı kullandığımız için 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde yargılanıyoruz!

Varoluşumuzun verdiği onurla, bizlere sınır çekmeye çalışanlara sevgimizi göstermeye, çok sesli olmaya devam edeceğiz.

Yasaklara, nefrete, yıldırma ve ötekileştirme çabalarına rağmen her zamankinden daha renkli ve canlı, coşkuyla devam ediyoruz. Çünkü #ODTÜRengineKavuşsun istiyoruz!

Bizler varız, mücadelemiz var, tarihimiz var.

Hepimizin Onur Yürüyüşü deneyimi biricik, mücadelemiz ise ortak.

Sen de mücadelemize ortak olmak istersen #BenimOnurYürüyüşüm diyerek hem kendi Onur Yürüyüşü’nü paylaş hem de 10 Aralık’taki duruşmadan daha fazla kişinin haberdar olmasını sağla!

İster bize video çekip paylaşın, bize gönderin, ister 10 Aralık’ta duruşmanın detaylarını kaçırmamak için Twitter hesabımızı şimdiden takibe alın, isterseniz de videolarımızı yaygınlaştırmamıza destek olun… Her nasıl destek verirseniz verin, sesimizin duyulmasında bizimle olun ki #ODTÜRengineKavuşsun!

Eğer video çekmek yerine fotoğraf paylaşmak isterseniz, şehrinize ait sembolik bir mekanda çekim yapmanızın kampanyayı güçlendireceğini düşünüyoruz. Örnekler için buraya bakabilirsiniz. (https://drive.google.com/drive/folders/1BVBND7mgqSkGcddrtioN3_1R793PTFi8?usp=sharing)

Kampanya materyallerimizi bastırıp fotoğrafınıza dahil etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. (https://drive.google.com/drive/folders/1ybLOOkuizdVvcoy6ZcAxQnkhlIQN9YI7?usp=sharing)