HIRVATİSTAN’IN SAKİN PRENSİ ZAGREB’İN GEY REHBERİ

Türkiye’nin en büyük eşcinsel yaşam ve kültür dergisi GZone’un Trans Farkındalık Ayı için özel hazırladığı #translarvardır  Kasım 2015 sayısının kapağında Türkiye’nin sanat alanında son dönemde en öne çıkan trans ismi Ayta Sözeri var.

GEY REHBERLERİ köşemizde bu ay Hırvatistan’ın en öne çıkan şehri Zagreb var…

Hazırlayan: KolayGezi.org (Spartacus Gay Guide Katkılarıyla)

Hırvatistan’ın başkenti ve en kalabalık şehri olan Zagreb, Adriyatik kıyısında Dubrovnik veya Split gibi popüler olmasa da, tarihi dokusu ve Avrupa’nın en yeşil alanı bol başkentleri arasında olmasıyla öne çıkıyor. Genelde bahar aylarında turistik geziler için daha elverişli olmasına rağmen biz Zagreb gezimizi yılbaşı zamanında yapmış, çok da eğlenmiştik.

Zagreb, bir başkent olmasına rağmen ufak bir şehir ve hayat oldukça düzenli akıyor. Yaya olarak bütün şehri dolaşmak mümkün, özellikle konaklayacağınız yeri de şehir merkezinde ayarlarsanız, görülecek tüm yerlere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Biz tren garı yakınında bir otelde konaklayarak her yeri rahatça dolaşmıştık. Tren garı ile şehrin merkezi diyebileceğimiz Jelalic Meydanı arasında oldukça büyük bir park bulunuyor. Yılbaşı dönemi olduğu için bu parkta ve şehirdeki hemen hemen her geniş alanda irili ufaklı çadırlar, sıcak şarap ve yerel lezzetlerin sunulduğu banketler bulunuyordu. Şehri dolaşırken bu mekanlara uğrayarak farklı lezzetler denemek, ev yapımı şaraplarla ısınmak mümkün.

Yazının devamı ve şehrin gey mekanları GZONE DERGİ’NİN “TRANSLAR VARDIR-KASIM 2015 sayısında

GZONE DERGİ KASIM 2015 SAYISINI AŞAĞIDAKİ BUTONLAR ARACILIĞI İLE ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ..

GZone-kasim2015-kapak

gzone indir ikon

google

apstore