863269c786
implant

HIV’E KARŞI İMPLANT TEDAVİSİ YOLDA!

HIV virüsüne karşı yaptıkları bağışlarla bilinen Bill ve Melinda Gates çiftinin, Boston’da bulunan Intarcia Therapeutics laboratuvarlarına 140 Milyon USD bağışlaması güzel sonuçlar veriyor. Laboratuvar yetkilileri  HIV virüsünün bulaşmasına karşı koruma oluşturacak yeni bir tedavi geliştirdiklerini duyurdu.

Geliştirilen yeni koruyucu tedaviyi duyuran Intarcia Therapeutics, yılda bir ya da iki kez değiştirilecek, deri altına yerleştirilecek bir implanttan bahsetmekte. PreP tedavisinin bir başka çeşidi olarak algılanabilecek olan bu implant sayesinde, deri altından vücuda enjekte edilecek HIV’e karşı koruyucu ilaçlar, kullanıcı bireyin vücuduna virüsün bulaşmasını engelleyebilecek. Tip2 diyabet için de benzer bir tedavi geliştirdiklerini duyuran Intarcia, diyabete karşı geliştirilen implantın 2017 yılı içerisinde kullanıma sunulacağını, HIV enfeksiyonlarına karşı geliştirilen implant için biraz daha süreye ihtiyaç duyduklarını açıkladılar.

Intarcia yetkilileri, hedeflerinin bu önleyici tedavi yöntemini öncelikle ABD’de, sonrasında ise ihtiyaç duyan birçok ülkeye ulaştırmak olduğunu söylerken, önleyici tedavi için maddi yetersizlik yaşayan Afrika ülkelerine de geliştirilen teknolojiyi ulaştırmayı hedeflediklerini açıkladı.

WhatsApp Image 2017-03-27 at 23.58.17

İlginizi Çekebilir

aysegul-aldinc

AYŞEGÜL ALDİNÇ: BİRLİKLE VE BİRLİKTE ALTINDAN KALKMAK VE HAK ETTİĞİMİZ ÖZGÜR HAYATLARIMIZA DEVAM ETMEK DURUMUNDAYIZ

Yaptığı her işte dikkat çeken ve övgü toplayan Ayşegül Aldinç geçtiğimiz yıl yayınladığı “Sek’iz” albümüyle ...