863269c786
gwyneth-angelina

HOLLYWOOD’UN ÜNLÜ KADIN OYUNCULARINDAN YILLAR SONRA GELEN TACİZ VE TECAVÜZ AÇIKLAMASI

ABD’li Hollywood filmleri yapımcısı Harvey Weinstein’in sinema dünyasının birçok ünlü kadınını taciz ettiği iddia edildi. Gwyneth Paltrow ve Angelina Jolie gibi Hollywood’un başarılı ve yetenekli oyuncuları kariyerlerinin mahvolma korkusu yüzünden duruma ses çıkaramadıklarını belirtirken, İtalyan oyuncu Asia Argento, New Yorker’a verdiği röportajda Weinstein’in kendisine Fransa’da bir otel odasında tecavüz ettiğini söyledi.

Hollywood yıldızları Angelina Jolie ve Gwyneth Paltrow da ünlü yapımcı Harvey Weinstein’ın tacizine uğradığını öne sürdü. Öte yandan Weinstein’ın eşinin, son günlerde adı cinsel taciz iddialarına karışan ünlü yapımcıdan boşanmaya karar verdiği aktarıldı.

Jolie ve Paltrow, kariyerlerinin henüz başındayken Weinstein’ın tacizine uğradıklarını anlattı.

İki oyuncu, Weinstein’ın kadınlara cinsel tacizde bulunduğu iddialarını gündeme ilk getiren New York Times’a yazılı açıklamada bulundu.

Jolie, “Gençliğimde Harvey Weinstein ile kötü bir deneyimim olmuştu. Ve sonuç olarak onunla bir daha asla çalışmamayı seçtim. Diğerlerini de bu konuda uyardım. Hiçbir bir alanda ve ülkede kadınlara karşı bu davranış kabul edilemez” dedi.

Jolie, 1998 yılında ‘Playing by Heart’ adlı filmin tanıtımı sırasında Weinstein’ın bir otel odasında kendisine ‘istenmeyen hamle’ yaptığını söyledi.

Paltrow ise yaptığı açıklamada, ‘Emma’ adlı filmde oyuncuya başrolü veren Weinstein’ın daha sonra kendisini otel odasına çağırdığını ve burada cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Paltrow, “Çocuktum ve donakalmıştım” dedi.

Öte yandan o dönemdeki erkek arkadaşı Brad Pitt’e durumu anlattığını söyleyen Paltrow, ünlü aktörün Weinstein ile karşı karşıya geldiğini aktardı.

İTALYAN OYUNCU ARGENTO: BİR OTEL ODASINDA TECAVÜZ ETTİ

Ünlü İtalyan yönetmen Dario Argento’nun oyuncu kızı Asia Argento ise Weinstein’ın, kendisine 21 yaşındayken Fransa’da bir otel odasında tecavüz ettiğini söyledi.

Argento, 1997’de yılında Fransa’nın Antibes kentindeki Hotel du Cap-Eden-Roc’da Miramax tarafından verilen bir partideyken Weinstein’ın kendisini boş bir odaya götürdüğünü ve ondan masaj yapmasını istediğini anlattı.

Daha sonra durumun farkına vardığını bildiren ünlü oyuncu Weinstein’dan durmasını istediğini ve ona direnemediğini açıkladı:

“Tam bir kabustu. Bu olay 1999 yılında vizyona girecek olan filmimden önce başıma gelmişti. Bana sürekli hediyeler gönderiyordu ve ona yakın olmazsam kariyerimi mahvedeceğini söylüyordu. Onu her gördüğümde kendimi küçük, aptal ve zayıf hissediyordum. Çünkü tecavüzden sonra o kazandı.”

Argento ayrıca, başına gelenleri kendi yönetip oynadığı bir film sahnesini de sosyal medyadan paylaştı.

Kaynak: Sputnik Türkiye

Ayrınca Bakın

mercan gzone

MERCAN YENİ ŞARKISINI İLK KEZ GZONE’UN ÖZEL PARTİSİNDE SESLENDİRECEK

2010 yılında çıkardığı “Sana Değil Kardeşine” isimli şarkısı ve aynı isimli albümüyle müzik dünyasında olaylar ...