HOMOFOBİK TACİZİN CEZASI HAYVAN BARINAĞINA BAĞIŞ OLDU

Twitter'da yapılan bir flood paylaşım homofobik tacizde bulunan bir kişiye hayvan barınağına bağışla cezalandırıldığını ortaya çıkardı.

Twitter’da yapılan bir flood paylaşım homofobik tacizde bulunan bir kişiye hayvan barınağına bağışla cezalandırıldığını ortaya çıkardı.

Twitter’daki @avokadokanunu isimli kullanıcının paylaşımında aktardığına göre, onu homofobik şekilde tehdit eden kişiyi savcılığa şikayet etmesi sonucunda bu kişinin aldığı 500 TL’lik para cezası sonucu çıkmış. Kişi bu cezanın hayvan barınağına bağışlanması sonucu uzlaşacağını belirtmiş.

@avokadokanunu paylaşımında şu satırlara yer verdi:

Homofobik birisinin şahsıma yaptığı hakaret ve tehditler sonucunda kendisini savcılığa şikayet etmiştim. Amacım ağır cezalar alması değildi, sadece bizim susmadığımızı, bu tehditlere boyun eğmediğimizi göstermek istedim.

Şikayetim sonucunda savcılık uzlaşma talep etti ve ben de bir hayvan barınağına 500 tl bağışta bulunma şartıyla uzlaşacağımı belirttim. Bu talebim kabul edildi, onun ceza almasından daha güzel bir iyilik yaptığımı düşünüyorum.

Biz kocamanız, her yerdeyiz ve çok güçlüyüz. Tehditleriniz, hakaretleriniz bizi asla yıldıramayacak bilmenizi isterim. Ayrım yapmadan, nefret etmeden tüm insanları sevmeyi umarım bir gün öğreneceksiniz

İşte bu paylaşımlar: