HORNET’TEN SAĞLIK GELİŞTİRME KONUSUNDA BÜYÜK ATAK

Türkiye’de en fazla kullanıcıya sahip ve dünyada dokuz milyondan fazla kullanıcısı olan gey sosyal ağ uygulaması Hornet, sağlık geliştirme ekibini (Health Innovation Group) sunmaktan gurur duyduğunu açıkladı.

Sosyal ağ uygulamalarındaki benzersiz fırsatı farkeden Hornet, dünya çapında gey erkeklerin sağlıklı olmaları için çalışıyor. Daha önce “Know Your Status” (HIV farkındalığı) kampanyası ile de ün kazanmıştı.

Prweb’in haberine göre bu çığır açan yaklaşım Hornet dışındaki geylere de Hornet gibi uygulamaların sağlıklı bir topluluk oluşturduğuna ve toplulukların da sağlığa iyi geldiğine dikkat çekiyor.

2016 yılında Hornet işbirliği yapmak ve dünya çapında gey erkeklerin sağlığına yatırım yapmak için işlerini STK’lara, hükümet acentelerine ve özel sektöre genişletiyor.
Hornet’in 2016 için hedefleri;
– HIV korunma ve tedavi yöntemlerinin anlaşılması ve bilinirliğinin arttırılması
– Test, tedavi ve korunma opsiyonlarına ulaşımın arttırılması
– HIV ile ilgili toplumsal önyargıyı azaltılması ve HIV pozitif gey erkeklere karşı olumlu, destekçi bir çevre yaratılması
– Kullanıcıların deneyimlerini, onların karşılaşabileceği engelleri ve gey erkekler için nasıl daha sağlıklı bir strateji oluşturulabileceğini daha iyi anlamak için yerel kurumlarla birlikte yapılan araştırmaların arttırılması.
Hornet, bu hedefleri yerine getirmek için Alex Garner’ı kıdemli sağlık geliştirme stratejisti olarak iş başına getirdi. Alex 20 yılı aşkın bir süredir HIV ve gey erkeklerin sağlığı hakkında eğitimci, topluluk yöneticisi ve yazar. Aynı zamanda açık bir şekilde HIV pozitif ve şiddetli bir şekilde kendini sosyal adalet ve gey erkek sağlığına adamış.
Haber: Merve Engür
https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :