HOŞLANDIĞINIZ ERKEĞE DİKKAT EDİN, HETERO ÇIKABİLİR!

GZone Dergi’ye yeni katılan yaşam yazarımız Tugay Tekneci, ilk yazısında hoşlandığımız erkeklerin bize yolladıkları sinyalleri doğru anlamamız için önemli bir konudan bahsetti: Dikkat! Hetero Çıkabilir.

İşte bu yazı:

Uzun zamandır aklımızı kurcalayan bir tek soru var. Eğer gerçekten aşk denilen şey içimimizden geliyorsa ve birdenbire olan bir şeyse sadece bizden olan insanlara mı aşık oluyoruz ? Yoksa kimsenin bu konu hakkında konuşmadığı ve olmamış gibi davranmaya devam ettiği bir gizli anılar dolabı mı var ?

Evet, tam da bir heteroseksüele aşık olmaktan bahsediyoruz.

Hani hayatınızda herşeyin yolunda gittiğini düşündüğünüz ve mutlu hissettiğiniz günler vardır ya, Murphy yasalarına göre o gün başımıza mutlaka bir şey gelir.Evet bu şeyin illa ki korkunç derecede büyük bir şey olması gerekmiyor ama öyle günlerin sonunda mutlaka karar vermemiz gereken durumların içine düşeriz ve genelde doğru olan şeyi asla seçemeyiz.Yani anlayacağınız üzere bu yazı birazda yapmamanız gerekenler üzere kurulu. Bu durumu evrelere ayırmak gerekirse en zoru kabullenme kısmı. Çünkü asla olmayacak bir ilişkinin ilk adımları atılıyor ve karşı taraftan bir adım gelmeyeceğini bile bile beklentiler içerisine düşüyoruz. Ayrıca bir mucize olup karşı taraftan bir adım gelse bile asla ama asla emin de olamayız.Çünkü o adımı size arkadaşça atmış olabilir, hemen arkanızdaki en yakın kız arkadaşınıza o adımı atmış olabilir ya da en kötüsü sizin kör kütük aşık olduğunuz o heteroseksüelin kafası karışmış veya ilgi arsızlığı salgınına yakalanmış olabilir. En kötüsü bu diyorum çünkü aşık olduğumuz zaman sanki Pollayana ile birinci dereceden akrabaymışız gibi her şeyi olumlu taraftan görmeye engel olamıyoruz ne yazık ki.Kabullenmeden evresinden sonraki aşamalar ise şöyle;

Bana gülümsedi (şüphe)

İşte herşey algıda seçicilik. Sonuçta olaya dışarıdan objektif bir göz olarak bakarsak bir insana gülümsemesinden doğal bir şey yoktur. Fakat yine de size bakarak veya sizin söylediğiniz bir şeye güldü gibi gelir değil mi? !

Birlikte yemek yedik (Umarım sadece karnı acıkmamıştır)

Sonuçta acıkması gayet biyolojik bir olay olabilir ama şüpheye bile düşmediğimiz flörtlerimizde ilk yemek önemli bir adımsa bu olayda da öyle olabilir.

İlk sırrını anlattı (Bu neydi şimdi?)

Belki de düşülen ilk büyük yol ayrımı bu evre olabilir. Çünkü karşınızdaki müstakbel flörtünüz bu sırrı size güvendiği bir arkadaşı olarak da anlatıyor olabilir ya da bingo, yavaş yavaş hayal bile edemediğiniz o durum gerçekleşmek üzere demektir.

Dışarı çıkmak istediğinde aklına ilk ben geliyorum (Umarım maça gitmeyiz)

Evet kabul etmek gerekirse bu durum önceki üç evre olmadan gerçekleşmiş olsaydı harika bir arkadaş kazanmış olurdunuz fakat onlar da gerçekleştiğine göre ya tam bir ilgi arsızı ya da güzel günler yakındır.

Aman tanrım ön koltukta oturuyorum (Soldan gidelim o yol kestirme)

Kabul edelim bu yazılı olmayan kanunlar çercevesi içinde önemli bir olay ve ne olursa olsun harika bir duygu.

Hoşlandığı kızı anlattı ( Sezen Aksu – Git mp3.indir)

Tamam bu beklenmedik bir olay gibi gelebilir fakat başlığı tekrar okumakta fayda var. Sonuçta karşımızdaki heteroseksüel ve artık sizin verdiğiniz ilgiye doymuş olabilir ya da ilgiyi birden verdiğiniz için korkup kaçmış olabilir.

Konuşuyorlarmış (Bu neydi şimdi?)

Artık bir şeyleri kabul etmeli, içinizdeki pollayanayı bir süreliğine rafa kaldırıp dinlendirmeli ve güzel dersler çıkarmalısınız.

Yemeğe çıkmışlar (Umarım sadece karnı acıkmıştır)

Biliyorum biliyorum işler tersine döndü ve biraz önce kendi başımıza gelmesinden korktuğumuz şeyleri şimdi karşı safımızdaki kişi için istiyoruz ama ne kadar istersek isteyelim durumun bizim için artık dönülmez bir noktada olduğunu biliyoruz.

Kızı öldürsem mi ? (Şüphe)

Tabii ki hayır. Şimdiye kadar karşı tarafta bir şüphe uyandırmadıysanız arkadaş kontejanı hala açık kalacaktır. Fakat arkadaş kalmamanız, eski aşkınızdan ve düşman saflarından bir an önce uzaklaşmanız en makul olanı.

Son olarak;

Anlamamız gereken şu ki bir heteroseksüele aşık olmakla bir meteorun dünya üzerinde çarpacağı ilk konumdan arsa bakmak arasında pekte bir fark yok.Sizi bu kadar ilgi çekici yapan şeyler neler bilmiyoruz ama dikkatli olun heteroseksüellerin ilgi arsızlığı salgını ölümcül olabilir.

 

Ocak 2018 sayımızın tüm içeriklerini görüntülemek için aşağıdaki görsele tıklayın.