İKİ KADININ AŞKINI ANLATAN “AŞK, BÜYÜ, VS.” İSTANBUL FİLM FESTİVALİ ULUSAL YARIŞMA’DA ÖDÜLLERİ TOPLADI

39. İstanbul Film Festivali ödülleri dün akşam düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. En iyi filme verilen Altın Lale’nin sahibi Ümit Ünal’ın yazıp yönettiği Aşk, Büyü vs. oldu. En İyi Kadın Oyuncu ödülerini ise aynı filmde iki aşığı canlandıran Ece Dizdar ve Selen Uçer kazandı.

39. İstanbul Film Festivali’nin kapanış töreni, 18 Temmuz Salı gecesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde yapıldı. Ulusal Yarışma bölümünde En İyi YönetmenJüri Özel ÖdülüEn İyi Kadın OyuncuEn İyi Erkek OyuncuEn İyi SenaryoEn İyi Görüntü YönetmeniEn İyi Kurgu ve En İyi Özgün Müzik ödülleri takdim edildi. Ödül töreninde Ulusal Kısa Film Yarışması ödülleriSeyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü, Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu (FIPRESCI) Ödülleri’nin kazananları da açıklandı.

39. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde Ümit Ünal‘ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği Aşk, Büyü vs. en iyi film seçilerek Altın Lale’nin bu yılki sahibi oldu. Yıllar önceki zorunlu ayrılıklarından sonra yolları kesişen iki kadının aşkını anlatan “Aşk, Büyü Vs” hem geçtiğimiz Altın Portakal’da hem de İstanbul Film Festivali’ndeki gösterimlerinde övgüler almıştı. Film, En İyi Senaryo ödülünü de kazanırken başrol oyuncuları Selen Uçer ve Ece Dizdar da “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü beraber kazandılar.

Ercan Kesal’ın ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi Nasipse Adayız, Orçun Behram’ın dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapan politik distopyası Bina ve Altın Lale’yi kazanan Aşk, Büyü vs. geceyi üçer ödülle kapattı.

39. İstanbul Film Festivali’nde dağıtılan ödülleri tamamı ise şöyle:

Altın Lale En İyi Film: Aşk, Büyü vs. – Yön: Ümit Ünal

Jüri Özel Ödülü: Bina – Yön: Orçun Behram

En İyi Yönetmen: Nasipse Adayız – Ercan Kesal

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Aşk, Büyü vs. – Selen Uçer & Ece Dizdar

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Körleşme – Fatih Al

En İyi Senaryo Ödülü: Aşk, Büyü vs. – Ümit Ünal

Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü: Bina – Yön: Orçun Behram

FIPRESCI Ödülü: Nasipse Adayız – Ercan Kesal

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Bina – Engin Özkaya

En İyi Kurgu Ödülü: Nasipse Adayız – Ali Aga

En İyi Özgün Müzik Ödülü: Bina – Can Demirci

Kaynak: FİlmLoverss

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :