İNTİZAR VE SİNEM GEDİK’İN MAHREM GÖRÜNTÜLERİNİ İFŞA EDEN KİŞİNİN CEZASI BELLİ OLDU

Şarkıcı İntizar Aslan ile Sinem Gedik’in uygunsuz ve mahrem görüntülerini ifşa eden teknik servis müdürü Alper G. özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa suçlarından 7 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Şarkıcı İntizar ile Mustafa Ceceli’nin eski eşi Sinem Gedik, avukatları Emek Emre ve Eda Salman aracılığıyla Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak uygunsuz ve mahrem görüntülerinin ifşa edildiğini iddia etmiş, Mustafa Ceceli ile teknik servis müdürü Alper G’den şikâyetçi olmuştu. Savcılık, Mustafa Ceceli’ye delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verdi. Evin güvenlik kamera sistemleriyle ilgilenen teknik servis müdürü Alper G’nin ise belirlenmeyen zamanlarda kamera ve internet dolaşımındaki aksaklık nedeniyle Sinem Gedik’in daveti üzerine eve geldiği, medyaya servis edilen İntizar Aslan ile Sinem Gedik’e ait görüntülerin, sözkonusu evin misafir odasında kayda alındığı tespit edildi.

RUSYA TABANLI İNTERNET SİTESİNDEN MAİL

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre; savcılık tarafından yapılan incelemede, uygunsuz görüntülerin Mustafa Ceceli’ye Rusya tabanlı bir internet sitesine ait e-posta adresinden Alper G tarafından gönderildiği tespit edildi.

DAVA 2 YILDIR DEVAM EDİYORDU

İki yıldır devam eden davanın karar duruşmasına müşteki İntizar Aslan ile Sinem Gedik’in avukatı Emek Emre ve şüpheli Alper G ile avukatı Bilal Dağtekin katıldı. Duruşmada söz alan avukat Emek Emre, uğradıkları zararın dikkate alınarak sanık Alper G’nin en üst cezadan cezalandırılmasını talep etti. Sanık Alper G. de beraatini istedi. Kararını açıklayan mahkeme, sanık Alper G’nin İntizar Aslan ve Sinem Gedik’e yönelik olarak özel hayatın gizliliğini ihlal ve kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri ve sesleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek suçlarından 7 yıl 3 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Kaynak: NTV