IRAKLI WAHHAB HASSOO KAİNATIN EN YAKIŞIKLI ERKEĞİ OLMAK İSTİYOR

Iraklı Ezidi Wahhab Hassoo uluslararası ‘Men Universe’ yarışmasına katılıp ‘Kainatın en yakışıklı erkeği’ unvanını almak istiyor.

Daha önce Belçika’da yapılan bir modellik yarışması ‘En güzel gülümsemeye sahip erkek’ unvanını alan 21 yaşındaki Wahhab Hassoou, ‘Kainatın en yakışıklı unvanı’ için mücadele etmek amacıyla ‘Men Universe’ yarışmasına katılmaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili Sputnik’e konuşan Hassoo “Yarışmaya katılarak Irak’ta olanlara, özellikle de 2014 yılından beri IŞİD’in yaptıkları nedeniyle büyük acılar çeken Ezidilerin yaşadıklarına dikkat çekmek istiyorum” dedi.

Hassoo, Dominik’te gerçekleştirilecek yarışmanın organizatörlerinin, sosyal medyada fotoğraflarını görmesinin ardından kendisini Irak’ı temsil etmesi için yarışmaya katılmaya davet ettiğini söyledi.

2012 yılından beri Hollanda’da yaşayan ve öğrenci olan Hassoo yarışmada galibiyeti edinme durumunda ülkesine yardım etmenin yanı sıra maddi imkânlarını da geliştirme fırsatı bulacak.

Çevresindekilerden yoğun destek toplayan Hassoo, şimdiden yarışmanın internet sitesinde 2 bin oy topladı ve böylede 40’tan fazla adayın yer aldığı listede 5. sıraya yerleşti.

Kaynak: Sputnik Türkiye