İREM DERİCİ: LGBTİ’LERİN HAYATIMA KATTIĞI BİR KAMYON GÜZELLİK VAR!

Türkiye’nin eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone, Mayıs 2016 sayısında sizi #BambaşkaBirYaz ‘a hazır olmaya davet ediyor. GZone, bu ay Türkçe Pop’un son yıllarda en büyük çıkış yapan ismi İrem Derici’yi hiç görmediğiniz halleriyle kapağına taşıdı.

Çılgın, dobra, cesur ve bu kez bambaşka bir  İREM DERİCİ GZone Dergi Mayıs 2016 sayımızda.  

GZone için Jülide Güngör’ün objektifine poz veren İrem Derici’yi hiç böyle görmediniz…

Röportaj: Mert Bell – Murat Renay -Onur Özışık

Fotoğraflar: Jülide Güngör

Moda Direktörü: Kerem Can Dum

Saç – Makyaj: Önder Tiryaki

Modeller: Cenay Türksever – Ali Gözüşirin – Derya Ekşioğlu

Röportajın tamamı Mayıs 2016 sayımızda (Bu sayımıza röportajın sonundaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz)

İşte bu röportajdan bir bölüm:

“Kalbimin Tek Sahibine”den itibaren gelen şu nişan/düğün şarkıları meselesi var…  O şarkıların çok seveni olmasının yanında, bir kısım dinleyici de hem sana yakıştırmıyor ya da sıkıcı buluyor… Onları söylemeyi seçmen ticari bir tercih mi ?

Aman kulak mememi yesinler onlar, dünyalığımı yaptım ben o şarkı sayesinde. Popüler olanı “tu kaka” etmeye çalışan o entelimtrak kesim var ya… Vur onların ağzına ıslak odunla. O şarkı Samanyolu gibi bir şarkı oldu ve kırmadığı rekor kalmadı. Mutlu aşk şarkılarının “düğün şarkısı” damgası yemesinde hiçbir sıkıntı yok. Bana başarı getiren her şey bana yakışıyor arkadaşım.

Hem samimisin hem de doğal komik bir yapın var, magazin basınının da ilgi odağısın. Peki tek başına kaldığın zaman nasıl bir İrem var?

Ruh hastasının tekiyim evde tek başımayken de. Kendi kendime acayip konuşurum mesela. Sürekli izleniyorum hissine kapılıyorum bazen evde.

LGBTİ görünürlüğü için hazırladığımız compilation’da bir şarkı seslendirdin, buradan da ayrıca teşekkür ederiz. Peki kariyerinde ve özel hayatında LGBT etkisi nedir? LGBT bireyi arkadaşlarının sana kattıklarının neler olduğunu düşünüyorsun?

Beni bu projenin içinde istediğiniz için ben teşekkür ederim asıl, çok severek dahil olduğum bir iş oldu.

Bir kere LGBTİ bireylerinin herkesten daha hassas bir ruha sahip olduğuna inanıyorum. Sanatın her dalında çok daha iyiler. Dünya görüşleri çiçek gibi, bakış açıları geniş. Dünya üzerinde en kıymet verdiğim ve canımdan saydığım arkadaşlarımdan biri 14 yaşında lezbiyen olduğunu itiraf etmişti bize. Yıllardır onun yaşadığı zorlukları onunla beraber en az onun kadar omuzlamaya çalıştım ve savaşındaki gücüne hayran kaldım. Çalışma hayatımda da normal hayatımda da LGBTİ bireylerin hayatıma kattığı bi’ kamyon güzellik var.

Azımsanmayacak bir LGBTİ hayran kitlesine sahipsin, yeni jenerasyonunun “gay icon”larından biri olarak görülüyorsun. Peki sen kendini ne kadar icon olarak görüyorsun? Senin için Icon olmak neyi ifade ediyor? Senin icon’ların kım? Neden?

Bayılıyorum bu duruma! “Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı”yla başladı bu durum. Hornet’te kaç kişinin bio’sunda “Ben düşler ülkesinin gelgit akıllısıyım…” cümlesini gördüm o dönem anlatamam.

Bu arada ben de kendimi LGBTİ bireyi olarak görüyorum. Aylar önce bir Instagram fotoğrafımın altına “Ayyyy trans suratlı karııı…” yazmıştı bir kadın. Hakaret ettiğini zannediyor zaar, “ay ne güzel iltifat” dedim kendi kendime.

Ha benim gay icon’um kim?: Biir dönem Rihanna’ydı ama o kadar çok meme uçlarını gördüm ki kadının, mevzuyu yine Madonna’ya döndürdüm. “Truth or Dare” diye eski bir belgeselini izledim, Allahım o hareketleri, cesurluğu, çalışkanlığı, işine deliler gibi titizlemesi. Bir sahnesinde dedim ki “tamam ya benim olmak istediğim kadın bu”. O dönemki sevgilisi bir hediye almış buna, zor bulunan bir şeymiş sanırım. Madonna başka bir arkadaşına hediyesi elindeyken bunu anlatıyor ve parmağını şıklatarak “Gördün mü, ben istediğimi alırım” diyor. Kimse kusura bakmasın, ben de alırım

GZONE DERGİ’NİN “MAYIS 2016” SAYISINI

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

 

Irem_Derici_Gzone_mayis_2016

2 YORUMLAR

Comments are closed.