İSMAİL ACAR: ‘‘EĞER SANATI SOKAĞA İNDİRMEZSENİZ BUGÜN IŞİD’İN YAPTIKLARINA TÜRKİYE’DE DE RASTLARSINIZ’

Türkiye’nin en büyük eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone,  2016’yı, Merve Özbey, İsmail Acar, Jake Graf, Şahin Action, Kemal Ördek özel röportajları, ünsüz ama güzel erkeği Deniz Erol Atmaca, Amsterdam Rehberi, Zuizm, Kayak Stili, Eşcinsel Evlilik, Pornografi özel dosyalarıyla karşılıyor……

Ocak 2016 sayısı için, Gzone Genel Yayın Yönetmeni Onur Özışık, Türkiye’nin yaşayan en önemli ressamları arasında gösterilen İsmail Acar ile çok özel bir söyleşi yaptı. Türkiye’de sanat ve özgürlükler konulu bu söyleşinin öne çıkan başlıkları ise şöyle:

Son dönemde birçok bienal, sanat etkinliği sokakla buluşma temasını işliyor. Siz de Kaş limanı, Kadıköy Salı Pazarı gibi yerlerde dev resimler yapıyorsunuz. Tuvaliniz sokak, duvar oluyor bir nevi. Sanatın sokağa inmesi neden önemli?

Aslına bakarsanız sanat insanın oldugu bir yerde anlam kazanır.

Eğer sanatı sokağa halkın anlayacağı algılayacağı boyuta indirmezseniz bugün Irak’ta IŞİD’in yaptıklarına, Afganistan’da Taliban’ın yaptıklarına Türkiye’de de rastlarsınız

Bu anlamda ben bunu gelecege dair toplumsal bir sorumluluk olarak görüyorum.

Sanatın topluma etkisi ve sanatla toplumun etkileşimi ülkemizde ne düzeyde sizce? Bu alanda neler yapılabilir?

Türkiye’de sanat ve sanat piyasası her geçen gün artarak kendi kısır  piyasa çelişkilerinin altında ezilmeye devam etmektedir. Sanat, günümüz Türkiyesinde tamamıyla nitelik ve nicelik sorgulamasından yoksun bir şekilde piyasa şartlarına endekslenmeye çalışılmakla birlikte, sadece ekonomi boyutuna sürüklenmektedir.

İSMAİL ACAR RÖPORTAJININ TAMAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “OCAK 2016” SAYISINI

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

(Ocak 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Click To Read”e ya da alttaki kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)

gzone dergi ocak 2016 kapak

gzone indir ikon

google

apstore(Ocak 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Read Now” a ya da dergi kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :