İŞTE 2016’NIN EN HOMOFOBİK/TRANSFOBİK İNSANLARI

GZone Dergi yaşam yazarı Deniz Su Tiffany, 2016’nın en homofobik insanlarını Aralık 2016 sayımız için listeledi.

İşte bu yazının giriş kısmı:

2016 yılını bitirmemize bir aydan az süre kaldı. Diğer yıllara göre çok daha olaylı ve şaşırtıcı bir 2016 geçirmemize rağmen bazı konularda şaşırtıcılığın hala esamesi bile okunmadı. Bu konuların başında maalesef homofobi ve transfobi geliyor.

GZone ekibi olarak bu ay sizlere 2016’ya damgasını vuran homofobik/transfobik kişileri ve bu fobilerini nasıl kustuklarını göstermek istedik. Ekip olarak tek dileğimiz, bu tavırların bir an önce sona ermesi.

Hazırsanız başlıyoruz:

   Jinekolog Dr. Cüneyt Genç

      Facebook adlı sosyal medya paylaşım sitesi üzerinden transseksüel olduğu tahmin edilen bir bireyin fotoğrafının üzerine “Bana ne ben de Cüneyt’e muayene olmak istiyorum” yazıp, bu resmi “Günaydın. Millet kapısının önünde kedi yavrusu bulur, bizim kapının önünde bunu buldum. İçimdeki insan sevgisi nedeniyle baktım tabi.” Yazısıyla paylaşmıştı. Aldığı tepkilerden bir süre sonra ikinci paylaşımında “Ne çirkefmişsiniz be.” ile biten bir metin yayınladı. Bunun üzerine de tepki almaya devam eden transfobik doktor, en son paylaşımında “Bugün kadınlarla uğraşacağım, çünkü dün ibnelerden ağzımın payını aldım” diyerek tüy dikme operasyonunu da başarıyla tamamlamıştı.

   Beyaz TV sabah haberleri muhabiri Tahir Sarıkaya

      Survivor 2016 yarışmasının ekranlarda heyecanla izlendiği sıralarda, yarışmacılardan  biri olan şarkıcı Yılmaz Morgül için “Homofobik asla değilim ama Yılmaz Morgül’e erkek rakip çok ağır bir durum” diyerek kadınlığın naiflik ile eşleştirilmesi ve naif olmanın aşağılanma anlamıyla kullanılması yoluyla homofobik saflarına katılmıştır. Zaten herkes biraz “homofobik değil ama…” değil midir?

BU YAZININ DEVAMI GZONE DERGİ “ARALIK 2016” SAYISINDA…

GZONE DERGİ’NİN “ARALIK 2016 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…